המתלוננת נגד גיל שפר: "שלחתי מכתב לנתניהו"

האישה שהתלוננה נגד ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה בכך שתקף אותה מינית, לכאורה, פנתה לחדשות 2 וסיפרה על השתלשלות העניינים. מגביית העדות בקונסוליה הישראלית בחו"ל, דרך המכתב לנתניהו ועד לבדיקות הפוליגרף שעברו הצדדים

כיממה לאחר פרסום דבר פרישתו של ראש הסגל בלשכת נתניהו, גיל שפר, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו לפני 15 שנים בגין תקיפה מינית של אישה, לכאורה, תהו רבים בציבור כיצד נחשף דבר התלונה שנים רבות לאחר הגשתה. ניתן לומר, כי המתלוננת היא שפנתה ביוזמתה לחדשות 2 וביקשה לפרסם את דבר החקירה שהתקיימה בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדבריה, תיארה האישה כיצד לאחר התלונה הראשונית, הגיע נציג משטרת ישראל בחו"ל לקונסוליה הישראלית - וגבה ממנה עדות מלאה. יש לציין, כי גורמי אכיפת החוק פעלו כראוי בכל הקשור לנושא - שמלכתחילה היה ברור שחלה עליה התיישנות.

באחד השלבים, כך לדבריה של המתלוננת, היא שלחה מכתב אישי לראש הממשלה נתניהו ובו שטחה את טענותיה לגבי האירוע ופנתה אליו בתחנה שלא למנות את שפר לתפקיד ראש הסגל בלשכתו. בסופו של דבר, הסתיימה החקירה מחמת ההתיישנות וגם מכיוון ששפר נבדק שלוש פעמים בפוליגרף - ויצא דובר אמת.

אמש (ד') הודיע שפר על החלטתו לפרוש מתפקידו כבר בסוף חודש יולי. על החקירה בעניינו הופקד ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סגלוביץ'. בשיחה עם חדשות 2 אמר שפר כי תכנן לפרוש מיד לאחר הבחירות, וכי דחה את הפרישה בכמה חודשים רק לבקשת ראש הממשלה. לדבריו, לפרישה אין שום קשר לתלונת האישה על אירוע מלפני 15 שנים. "פשוט הרגשתי שמיציתי את עצמי בתפקיד הזה", אמר.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "בחודש פברואר אשתקד התקבל מידע על אישה אשר טענה כי גיל שפר, המשמש כיום כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, תקף אותה מינית לפני כ-15 שנה, בעת ששהו יחד ברכב.  יצוין, כי בעת שנמסרה התלונה שימש מר שפר כמ"מ ראש הסגל, והרקע לפנייתה של האישה היה מינויו הצפוי לתפקיד ראש הסגל".

עוד צוין, כי "בעקבות התלונה הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בבדיקה פלילית בעניין, בידי משטרת ישראל. במהלך הבדיקה נגבתה הודעה מן האישה, וכן נגבו הודעות מעדים נוספים. כן נגבתה עדות ממר שפר, שהכחיש כל גילוי אלימות מצדו נגד המתלוננת. בנסיבות העניין, לא מצא היועץ המשפטי לממשלה - לאחר התייעצות עם ראש אח"מ ופרקליטות המדינה מקום להמשך טיפול בעניין באפיקים פליליים או לביצוען של פעולות חקירה נוספות, בראש ובראשונה מאחר שמהבדיקה עלה בוודאות שעל האירוע חלה התיישנות. הודעה בדבר התלונה וממצאי הבדיקה נמסרה לראש הממשלה".

"היועץ המשפטי לממשלה קבע אותה עת, כי נוכח העובדה שהאירוע נשוא התלונה התיישן, ונוכח חומר הראיות שנאסף בפרשה, לא ניתן לקבוע כי קיימת מניעה משפטית למינויו של שפר לתפקיד. עם זאת, סבר היועץ כי ראוי שחומר הבדיקה יונח בפני ראש הממשלה טרם יקבל ההחלטה בעניין מינויו של שפר. בהתאם, העביר היועץ לראש הממשלה את חומר הבדיקה במלואו".

"לפני כמה חודשים", הוסיפו במשרד המשפטים, "בעקבות פניה נוספת שפנתה המתלוננת, התבקשה המשטרה לאסוף ראיות נוספות, שאליהן הפנתה המתלוננת. הראיות נאספו והוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה. היועץ המשפטי עיין בחומר הנוסף ולא מצא מקום לשנות מעמדתו המשפטית בעניין כפי שתוארה לעיל. עם זאת , פניית המתלוננת וחומר הבדיקה הנוסף הועברו גם הם לראש הממשלה".