האם ח"כים ערבים הסיתו נגד כומר?

מי מסית ומי מאיים על הכומר האב גבריאל נדאף מנצרת, שקרא לצעירים נוצרים להתגייס לצה"ל או לשירות לאומי אזרחי? המשטרה טענה היום כי היא חוקרת את המקרה. באולפן "שש עם עודד בן עמי" פרץ עימות סוער בנושא בין ח"כ חנין זועבי לח"כ מירי רגב

האב גבריאל נדאף, כומר מנצרת, התלונן למשטרה שבאחרונה הוא מקבל איומים על חייו. הסיבה: הוא קרא לבני הנוער הנוצרים בעיר להתגייס לצה"ל. לטענתו, גם חברי הכנסת הערבים שותפים להסתה נגדו. "האיומים שאני מקבל הם איומים נוראיים מאוד מהדרג של המנהיגים הערבים", אמר האב נדאף בריאיון לחדשות 2. "מאיימים על חיי דרך המיילים, דרך הטלפון, ומבקשים ממני לחזור מהנושא והמהלך שאנחנו מובילים אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

ח"כ חנין זועבי שלחה מכתב שאפשר לפרש אותו כתומך במתנגדי הרעיון שמקדם הכומר האב נדאף, אולם היא מכחישה כי נחקרה בנושא. באולפן "שש עם עודד בן עמי" היא התעמתה הערב עם ח"כ מירי רגב.

"אין כל בסיס לידיעה, שעל פיה אני נחקרת או חשודה בהסתה. יצאה על כך היום הודעה ממשרד המשפטים. השירות הצבאי הוא גבול אדום בשבילנו, ואסור לנצל את המצוקה של הנוער הערבי-פלסטיני בכדי לדכא את הזהות שלו", אמרה.

יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב, טוענת אחרת: "המשטרה ישבה היום בדיון שערכנו בסוגיית הגיוס של אזרחים נוצרים לצה"ל והיא אמרה חד משמעית שהיא חוקרת את האיומים כלפי הכומר וכלפי הקצינים הנוצרים שמרגישים מאויימים ומורידים את המדים לפני שנכנסים לנצרת. אני אשלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ואשאל איך זה יכול להיות שאין תיאום בינו לבין המשטרה לפני שהם מגיעים לדיון בכנסת".

"מאיימים על חיי". האב גבריאל נדאף (חדשות 2)

רגב לזועבי: "את סוס טוריאני"

"זו סוגייה פוליטית", הבהירה זועבי. "הטרור הפוליטי של מירי רגב לא יצליח להשתיק אותנו. יש לנו עמדה פוליטית והיא ברורה. אנחנו לא ניכנס לצבא שנלחם נגד העם שלי. הנוער הפלסטיני לא ייכנס לגדה המערבית ולעזה".

"את לא מתביישת?", תקפה רגב את זועבי. "את חברת כנסת במדינת ישראל, לא בפלסטין. את סוס טרויאני. הצלחת לצאת מהמרמרה, אבל מזה את לא תצאי. לכי להיות חברת כנסת בסוריה או לבנון או פלסטין". זועבי השיבה לה: "אני גאה בזהות שלי. את קיצונית. את לא מייצגת אותנו. מגיע לך לייצג גזענים. אני מייצגת את הגאווה הלאומית של העם שלי".

"זועבי יכולה להגיד כל מה שהיא חושבת", סיכמה רגב את העימות הסוער, "אבל הדרך שבה היא פועלת היא דרך של הסתה. היועץ המשפטי לממשלה חייב להעביר מסר ברור לחברי כנסת ערבים שהם לא יכולים להמשיך להיות סוסים טרויאניים בכנסת".