ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה פורש

גיל שפר, אחת הדמויות המקורבות ביותר לראש הממשלה וראש סגל הלשכה, הודיע לנתניהו על כוונתו לפרוש מתפקידו בסוף החודש. ברקע ההחלטה – חקירה סמויה שהתנהלה נגדו בשנה האחרונה בעקבות תלונה שהגישה נגדו אישה על אירוע שהתרחש לפני 15 שנה. בשיחה עם חדשות 2 הדגיש שפר: הרגשתי שמיציתי את עצמי ולכן הודעתי על פרישה

טלטלה בלשכת ראש הממשלה: גיל שפר, ראש הסגל בלשכה ואחת הדמויות המקורבות ביותר לנתניהו, הודיע על החלטתו לפרוש מתפקידו כבר בסוף חודש יולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

ברקע ההודעה של שפר - חקירה סמויה, רגישה ביותר, שהתנהלה נגדו במשטרה במהלך השנה האחרונה, בעקבות תלונה שהגישה נגדו אישה. התקרית עליה התלוננה האישה התרחשה לפני 15 שנים, ומי שהורה על קיום החקירה היה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

על החקירה, שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, הופקד ראש אגף החקירות והמודיעין, ניצב יואב סגלוביץ'. במהלך החקירה הכחיש שפר את הטענות נגדו ואף עבר בדיקת פוליגרף ונמצא דובר אמת, אלא שלאחר מכן עברה גם המתלוננת בדיקת פוליגרף וגם היא נמצאה דוברת אמת.

היועץ המשפטי לממשלה החליט בסופו של דבר לסגור את התיק מחמת התיישנות וקבע כי אין מניעה שגיל שפר ימשיך לכהן בתפקיד הרגיש. החומר בעניינו של שפר הועבר גם לידיעת ראש הממשלה נתניהו.

בשיחה עם חדשות 2 אומר הערב שפר כי תכנן לפרוש מיד לאחר הבחירות, וכי דחה את הפרישה בכמה חודשים רק לבקשת ראש הממשלה. לדבריו, לפרישה אין שום קשר לתלונת האישה על אירוע מלפני 15 שנים. "פשוט הרגשתי שמיציתי את עצמי בתפקיד הזה", אמר.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "בחודש פברואר אשתקד התקבל מידע על אישה אשר טענה כי גיל שפר, המשמש כיום כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, תקף אותה מינית לפני כ-15 שנה, בעת ששהו יחד ברכב.  יצוין, כי בעת שנמסרה התלונה שימש מר שפר כמ"מ ראש הסגל, והרקע לפנייתה של האישה היה מינויו הצפוי לתפקיד ראש הסגל".

עוד צוין, כי "בעקבות התלונה הורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בבדיקה פלילית בעניין, בידי משטרת ישראל. במהלך הבדיקה נגבתה הודעה מן האישה, וכן נגבו הודעות מעדים נוספים. כן נגבתה עדות ממר שפר, שהכחיש כל גילוי אלימות מצדו נגד המתלוננת. בנסיבות העניין, לא מצא היועץ המשפטי לממשלה - לאחר התייעצות עם ראש אח"מ ופרקליטות המדינה מקום להמשך טיפול בעניין באפיקים פליליים או לביצוען של פעולות חקירה נוספות, בראש ובראשונה מאחר שמהבדיקה עלה בוודאות שעל האירוע חלה התיישנות. הודעה בדבר התלונה וממצאי הבדיקה נמסרה לראש הממשלה".

"היועץ המשפטי לממשלה קבע אותה עת, כי נוכח העובדה שהאירוע נשוא התלונה התיישן, ונוכח חומר הראיות שנאסף בפרשה, לא ניתן לקבוע כי קיימת מניעה משפטית למינויו של שפר לתפקיד. עם זאת, סבר היועץ כי ראוי שחומר הבדיקה יונח בפני ראש הממשלה טרם יקבל ההחלטה בעניין מינויו של שפר. בהתאם, העביר היועץ לראש הממשלה את חומר הבדיקה במלואו".

"לפני כמה חודשים", הוסיפו במשרד המשפטים, "בעקבות פניה נוספת שפנתה המתלוננת, התבקשה המשטרה לאסוף ראיות נוספות, שאליהן הפנתה המתלוננת. הראיות נאספו והוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה. היועץ המשפטי עיין בחומר הנוסף ולא מצא מקום לשנות מעמדתו המשפטית בעניין כפי שתוארה לעיל. עם זאת , פניית המתלוננת וחומר הבדיקה הנוסף הועברו גם הם לראש הממשלה".