השר כץ ניצח בבחירות ליו"ר מזכירות הליכוד

שר התחבורה ישראל כץ, שמשמש זה עשור כיו"ר המזכירות של הליכוד, ניצח ברוב גורף של 70 אחוזים מקולות הבוחרים ובכך ניצח את ח"כ מירי רגב. ח"כ רגב על ההפסד: " אני מכבדת את התוצאות ואת רצון הבוחרים. אמשיך לפעול למען חיזוקה של תנועת הליכוד"

ניצח ברוב של 70 אחוזים. ארכיון (רויטרס)

לאחר מאבק סוער: שר התחבורה ישראל כץ ניצח אמש את ח"כ רגב בהתמודדות לתפקיד יו"ר מזכירות הליכוד. 2,935 חברי מפלגה, המהווים כ-80 אחוז מבעלי זכות הבחירה, הצביעו בבחירות. מזכירות הליכוד נחשבת לתפקיד משפיע מאוד, מפני שהעומד בראשו אחראי על מנהלת המפלגה, על התקציבים ועל הניהול השוטף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר היוודע תוצאות הבחירות, מיהרה ח"כ רגב לברך את השר כץ. "בירכתי את השר ישראל כץ על בחירתו ואיחלתי לו בהצלחה. אני מכבדת את התוצאות ואת רצון הבוחרים" אמרה רגב, והוסיפה כי היא מכבדת את הכרעת חברי הוועידה. "אני מודה על התמיכה המרשימה שקיבלתי בהתמודדות בתנאים לא פשוטים ובפרק זמן קצר ביותר מול שר ויו"ר מזכירות מכהן. תנועת הליכוד תצא מכאן מאוחדת וחזקה אל מול האתגרים הלאומים החברתיים והמדיניים. אמשיך לפעול למען חיזוקה של תנועת הליכוד".

"מכבדת את התוצאות". רגב (חדשות 2)
בעבור השר כץ, ההתמודדות על התפקיד לא הסתכמה ביריבות מול רגב, אלא בשרים האחרים התומכים בה מהממשלה. כץ הפיץ באחרונה את כוונותיו לבדוק את כישלון המפלגה בבחירות האחרונות - ובתוך כך את פועלם של השרים גדעון סער וגלעד ארדן. "נבדוק מה קרה במטה הבחירות שם הכישלון הוא מוכח", אמר כץ.

איפה נתניהו?

במהלך יום הבחירות העמוס, בלטה בעיקר חוסר מעורבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך היום הצביע ראש הממשלה באמצעות קלפי ניידת שהובאה למעונו ולוותה במספר עורכי דין שפיקחו על ההליך

על אף שנתניהו ניתק עצמו מהנעשה, יש שיאמרו כי הבחירות המהותיות בעבורו הם אלו עבור ועדת החוקה ולראשות הוועדה המוניציפאלית. המועמד של נתניהו הוא ראש עיריית מודיעין חיים ביבס שניצחונו יהווה ניצחון ישיר לנתניהו במבחן הכוח בליכוד.

מצבו של נתניהו כעת הוא בעייתי למדי. הוא סובל מחוסר תמיכה בקרב חברי המפלגה. הצהרתו הבוקר בנוגע להבאת הסכם מדיני עתידי למשאל עם היא למעשה עניין עקרוני. נתניהו מאמין כי חשיבותם של בוחרי הליכוד גבוהה משל חברי המרכז.