ארדן: "ישראל כ"ץ נכשל בתפקידו כיו"ר מזכירות הליכוד"

לקראת ההתמודדות על תפקיד יו"ר מזכירות הליכוד יוצא השר להגנת העורף במתקפה חריפה על חברו למפלגה שר התחבורה: "פעילות מזכירות הליכוד לא נוהלה בהתאם לאינטרסים של הליכוד, אלא בהתאם לאינטרסים של כ"ץ. צריך להחליף את יו"ר המזכירות". ארדן הביע תמיכה בח"כ מירי רגב, שמתמודדת נגד השר כ"ץ על התפקיד

העימות בין בכירי הליכוד מחריף: השר להגנת העורף גלעד ארדן יצא הערב (שבת) במתקפה חריפה על שר התחבורה ישראל כ"ץ, על רקע הבחירות למוסדות הפנימיים בליכוד. "כ"ץ נכשל בתפקידו חד משמעית", אמר ארדן. "ההאשמות שלו על אי סדרים בזמן הבחירות המקדימות הן זעקת הקוזאק הנגזל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע לדבריו של ארדן הוא האשמותיו של השר כ"ץ כי ישנם גורמים בליכוד שמנסים לחסום אותו ואת הרפורמות שלו. השר כ"ץ הודיע כי בכוונתו לחקור את התנהלות מטה הבחירות ומטה ההסברה של הליכוד בבחירות האחרונות. בראיון לרינה מצליח בתכנית "פגוש את העיתונות", אמר השר ארדן בציניות כי הוא "מברך את השר כ"ץ שהוא נזכר חצי שנה לאחר תוצאות הבחירות שצריך לבדוק אותן מחדש. אני בטוח שזה ממש במקרה שזה יומיים לפני הבחירות שהוא נזכר בזה".

השר להגנת העורף ארדן מתח ביקורת על כהונתו הארוכה של כ"ץ בתפקיד יו"ר מזכירות הליכוד, לקראת ההתמודדות על התפקיד בינו לבין ח"כ מירי רגב בוועידת הליכוד מחר. "הליכוד היא מפלגת השלטון, מזכירות הליכוד זה כמו הדירקטוריון שקובע עדיפויות. שר התחבורה מכהן יותר מעשר שנים כיו"ר המזכירות. שכל אחד ישאל את עצמו אם סניפי מרכז הליכוד התחזקו או נסגרו".

"חברי התנועה ישפטו"

ארדן הוסיף למתוח ביקורת והפנה אצבע מאשימה: "פעילות מזכירות הליכוד לא נוהלה בהתאם לאינטרסים של הליכוד, אלא בהתאם לאינטרסים של יו"ר המזכירות. מזכירות הליכוד נכשלה בעשור האחרון. יש כתובת לכך - שר התחבורה ישראל כ"ץ".

הוא הביע תמיכה בח"כ רגב, יריבתו של כץ במרוץ לתפקיד יו"ר המזכירות: "אם יש מועמדת אחרת שהיא יותר נמרצת, אני מביע תמיכה בה. מי שרוצה לשנות את המצב של הליכוד, צריך להחליף את יו"ר המזכירות. חברי התנועה ישפטו".

כ"ץ לחברי ועידת הליכוד: אקים ועדה להפקת לקחים מהבחירות האחרונות

מספר שעות לאחר דבריו של ארדן, הפיץ שר התחבורה ישראל כ"ץ הודעה קולית בקרב חברי ועידת הליכוד לקראת הבחירות ליו"ר מזכירות המפלגה. בהודעה, פירט כ"ץ את הישיגיו כיו"ר מזכירות המפלגה. "פעלתי עם חברי לפקח על פעילות מנהלת הליכוד בראשה עומד יו"ר התנועה", אמר בהודעתו. "פעלנו לשמור על הדמוקרטיה בליכוד והתנגדנו לרעיון הוועדה המסדרת. שיקמנו את הליכוד אחרי התבוסה ב-2006, הבאנו את הליכוד לניצחון בבחירות 2009, והבאנו את הליכוד לאיזון תקציבי ערב הבחירות האחרונות", ציין.

בהודעתו הזכיר כ"ץ כי בכוונתו להקים ועדת בדיקה בראשות אישיות ציבורית שתבדוק את התנהלות הליכוד בבחירות האחרונות וזאת לשם הסקת מסקנות והפקת לקחים לעתיד. "הוועדה תבדוק בין היתר כיצד מתקציב שיא של 56 מיליון ש"ח והישגים חסרי תקדים של הממשלה נשארנו עם 20 מנדטים בלבד וגרעון תקציבי", אמר כ"ץ.

את הודעתו חתם כ"ץ בהסכמתו לדווח לבוחרים על פועלו בעת כהונתו הראשונה במזכירות וכשר בממשלה הקודמת. "אני מוכן לתת בגאווה דין וחשבון על כוהנתי הראשונה כיור מזכירות הליכוד וזאת לצד פעילותי כשר בממשלה שזוכה לתמיכה ציבורית רחבה ומביאה כבוד לליכוד ואני מצפה מחבריי לנהוג בדרך דומה", סיכם כ"ץ.