רון דרמר ימונה לשגריר ישראל בארצות הברית

בארבע השנים האחרונות כיהן דרמר כיועצו הבכיר של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא צפוי להיכנס לתפקידו בחודש אוגוסט הקרוב ולהחליף את מייקל אורן. בבחירות האחרונות לנשיאות ארצות הברית תמך דרמר במועמד הרפובליקני, מיט רומני

ימונה לשגריר ישראל בארה"ב. דרמר (חדשות 2)

יועצו הבכיר של ראש הממשלה נתניהו, רון דרמר, צפוי להתמנות לתפקיד שגריר ישראל בארצות הברית - במקומו של ד"ר מייקל אורן - כך דווח בגלי צה"ל. כפי הנראה, ראש הממשלה יודיע בקרוב על מינויו של דרמר לתפקיד - שאותו הוא אמור להתחיל בחודש אוגוסט הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר לפני כחודשיים נודע לחדשות 2 באינטרנט כי דרמר צפוי לעזוב את תפקידו. דרמר, שכבר הודיע על רצונו לעזוב לפני מספר חודשים, נשאר בתפקידו בתקופה האחרונה בלשכת ראש הממשלה בכדי לתאם את ביקורו של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, בארץ.

דרמר, יליד ארצות הברית, תמך בבחירות האחרונות במועמד הרפובליקני מיט רומני. בשנת 1994 היה חבר בצוות היועצים של ניוט גינגריץ', שנבחר אז למנהיג הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים האמריקני. הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת פנסילבניה ובפילוסופיה ומדע המדינה באוניברסיטת אוקספורד באנגליה.

בשנת 2003 שימש דרמר כיועצו האסטרטגי של ראש הממשלה נתניהו, בעת כהונתו כשר האוצר. בעקבות זאת, הוא מונה לתפקיד הציר הכלכלי בוושינגטון - שאותו עזב בשנת 2008. שנה לאחר מכן, ב-2009, שימש דרמר כיועץ הקמפיין של נתניהו ולאחר מכן מונה ליועץ בכיר במשרדו.