סקר חדשות 2: גדל הפער בין המחנה הציוני לליכוד

סקר חדשות 2 - 50 ימים לבחירות: איחוד הרצוג-לבני מניב פירות והשניים עולים ל-26 מנדטים. הליכוד נותר ללא שינוי עם 23. הבית היהודי נחלשת אך נשארת המפלגה ה-3 בגודלה. לפיד עם 9 מנדטים, כחלון עם 7 בלבד

מתחזקים, הרצוג ולבני (רויטרס)

50 ימים לבחירות לכנסת ה-20 ומפת הגושים מתחילה להתעצב: מסקר מיוחד שערך מכון הסקרים מדגם בשיתוף Stat-Net עולה כי "המחנה הציוני" מתחזק לעומת הליכוד ששומר על כוחו. בנימין נתניהו עדיין נתפס בציבור כמועמד המתאים ביותר לכהן כראש ממשלה, אך לא הרחק מאחור מתייצב יצחק (בוז'י) הרצוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות היום, המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני היה זוכה ב-26 מנדטים, שיפור של מנדט מהסקר הקודם. הליכוד נותר ללא שינוי מהסקר האחרון עם 23 מנדטים.

סקר חדשות 2 (חדשות 2)

במקום השלישי מתייצבת מפלגתו של נפתלי בנט "הבית היהודי" עם 15 מנדטים, ירידה של מנדט אחד מהסקר הקודם של חדשות 2. על פי הסקר, המפלגה הרביעית בגודלה בישראל היא הרשימה הערבית המאוחדת עם 12 מנדטים.

"יש עתיד" של יאיר לפיד עם 9 מנדטים, ירידה משמעותית של שני מנדטים מהסקר הקודם, קצת מאחוריו משה כחלון ו"כולנו" עם 8 מנדטים. ישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה עם 7 מנדטים כל אחת, כמו כחלון גם הן ללא שינוי מהסקר האחרון.

סקר חדשות 2 (חדשות 2)

את רשימת המפלגות שעוברות את אחוז החסימה סוגרת מרצ עם 6 מנדטים, שיפור של מנדט אחד לעומת הסקר האחרון. אלי ישי ומפלגתו החדשה "העם איתנו" לא תהיה בכנסת הבאה - כך על פי הסקר הנוכחי.

נתניהו מול הרצוג (חדשות 2)

הסקר בדק גם מה מי המועמד המתאים ביותר לראשות הממשלה לדעת הציבור הישראלי. 44.5% מעדיפים את בנימין נתניהו, לא הרחק מאחור נמצא יצחק הרצוג עם 34.5%. לכך יש להוסיף 21% מהציבור שטרם החליטו או שסירבו לענות.

בתשובה לשאלה האם אתם בעד או נגד ממשלת אחדות בין הליכוד למחנה הציוני, הביעו מרבית הנשאלים התנגדות למהלך מסוג זה. 48% אינם תומכים בממשלה משותפת, 30% בעד המהלך.