שכר הח"כים יקוצץ רק באחוז: פחות 380 שקלים לחודש

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת החליטה היום כי שכר חברי הכנסת יקוצץ באחוז אחד בלבד, ולא ב-10% כפי שתוכנן. המשמעות: פחות 380 שקלים ברוטו במשכורת החודשית. ראש הממשלה ונשיא המדינה יאבדו ממשכורתם סכום סמלי של 500 שקלים

קיצוץ סמלי בלבד (סטודיו שרון רביבו, באדיבות mako)

סמלי בלבד: שכר חברי הכנסת לא יקוצץ ב-10%, אלא באחוז אחד בלבד - כך החליטו היום (ה') חברי הכנסת. בישיבת ועדת העבודה והרווחה של הכנסת נמתחה ביקורת על כך שהקיצוץ הנדרש מפוליטיקאים גבוה בהרבה מזה שנדרש משופטים ועובדי ציבור בכירים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצבעה הוחלט על קיצוץ סמלי בלבד, שיעמוד על כ-380 שקלים ברוטו לחברי כנסת, וכ-500 שקלים לראש הממשלה בנימין נתניהו ולנשיא המדינה שמעון פרס.

חברי כנסת צעירים רבים הצביעו בשבוע שעבר בעד קיצוץ של אלפי שקלים, אך מתחו ביקורת על יוזמי המהלך, ח"כ אביגדור ליברמן ושר האוצר יאיר לפיד, שלדבריהם מחזיקים מיליונים בחשבונות הבנק ולכן "מנדבים" את חבריהם לקיצוצים כואבים.

האוצר אישר את הקיצוץ

לאחר שמשרד האוצר אישר בתחילת החודש את ההצעה, שלא עברה במלואה היום, ציין ליברמן כי "ברור ש'הישועה התקציבית' לא תבוא מהסכום שיחסוך מהלך זה, אך הוא מדגיש בצורה הברורה ביותר את העובדה שכל אזרח, ללא כל אפליה ולרבות ראשי המדינה, תורם את חלקו לטובת ייצוב המשק בישראל".

בתחילת השנה אישרה ועדת הכנסת העלאה של 1,191 שקל בשכר חברי הכנסת (גידול של 3%) והוא עומד עתה על כ-38 אלף שקל.