רשימת יש עתיד: אין שינוי בצמרת

יושב ראש המפלגה יאיר לפיד הציג את רשימת המועמדים לכנסת ה-20. בצמרת אין כמעט שינוי, מלבד שיבוצו של ראש מועצת אשכול חיים ילין במקום ה-7. אלעזר שטרן, פליט התנועה, שובץ במקום ה-12. "אנחנו מציגים היום אנשי מרכז אמיתיים", אמר לפיד. "לא שמאל אנרכיסטי, לא ימין הזוי, מרכז"

יממה אחרי שמפלגות הליכוד והמחנה הציוני הציגו את רשימתם לכנסת ה-20, קיים הערב (שני) יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד כינוס בחירות ובו הכריז על רשימת מפלגתו לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למדנו דרך הטעויות שעשינו בהתחלה שאם אנחנו רוצים באמת לשנות משהו, נצטרך לשים את הסכין בין השיניים ולהילחם", פתח לפיד את דבריו במסיבת העיתונאים והציג את הסלוגן החדש של המפלגה בבחירות הקרובות: "נלחמים על המדינה".

בניגוד למצב במפלגות הליכוד, המחנה הציוני והבית היהודי, שבהן מתקיימות בחירות מקדימות - רשימת יש עתיד נקבעת כולה על ידי יושב הראש לפיד. בשבועות האחרונים הודיעו חברי הכנסת עדי קול, רינה פרנקל ושמעון סולומון כי לא יתמודדו בבחירות הקרובות.

רשימת יש עתיד לכנסת:

1. יאיר לפיד
2. שי פירון
3. יעל גרמן
4. מאיר כהן
5. יעקב פרי
6. עפר שלח
7. חיים ילין
8. קארין אלהרר
9. יואל רזבוזוב
10. עליזה לביא
11. מיקי לוי
12. אלעזר שטרן
13. פנינו תמנו-שטה
14. בועז טופורובסקי
15. רות קלדרון
16. יפעת קריב
17. דב ליפמן
18. רונן הופמן
19. זוהרית שורק
20. עופרה פינקלשטיין

"נלחמים על המדינה"

"כל שינוי, כל תיקון, תמיד היינו צריכים להילחם נגד שחיתות במימדים בלתי נתפסים", הוסיף לפיד ומתח ביקורת על הליכוד ועל מפלגת העבודה, בטענה כי ניסו לחבל בחוק השוויון בנטל ובגיוס חרדים לצה"ל.

לפיד קרא לפנות למדינות ערב המתונות במטרה לקדם הסדר אזורי "מעשי והגיוני, תוך שמירה על גושי היישובים הגדולים ועל שלמות ירושלים ותוך לחימה חסרת פשרות בטרור האסלאמי". לפיד אף האשים את נתניהו בהרס היחסים עם ארצות הברית וקרא לשקם את מעמדה הבינלאומי של ישראל.

"אנחנו מציגים היו רשימה של אנשי מרכז אמיתיים", הוסיף. "לא שמאל אנרכיסטי, לא ימין הזוי, מרכז. אנחנו המפלגה היחידה שאף אחד מראשיה ובכיריה לא נחקר, לא נחשד, לא שתק בחקירה, לא הורשע ולא ישב בכלא".