הקרב על ההמבורגר: בנט וישי כתבו - "אהיה הלקוח הראשון של בורגראנץ' באריאל"

החלטת זכיין מקדונלד'ס בישראל שלא לפתוח סניף באריאל בשל מיקומה מעבר לקו הירוק, ממשיכה לעורר הדים בקרב הציבור וראשי המערכת הפוליטית. שר הכלכלה נפתלי בנט כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא מתחייב להגיע לפתיחת סניף הרשת המתחרה, ואילו ח"כ אלי ישי הבטיח שישלח המבורגר ומפה של ארץ ישראל למשרדו של זכיין הרשת בארץ

כולם רוצים להיות ראשונים (AP)

נמשכת הסערה סביב סירובה של הנהלת מקדונלד'ס לפתוח סניף באריאל: שר הכלכלה נפתלי בנט כתב היום (ה') בעמוד הפיייסבוק שלו כי הוא מתכוון להיות הראשון שיאכל בסניף הרשת המתחרה שייפתח בעיר שבשומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אלי אורגד, הבעלים של בורגראנץ' הודיע בתגובה לחרם מקדונלד'ס על העיר אריאל, שהוא יקים סניף מפואר של בורגראנץ' בעיר. אני מבטיח להגיע לאכול את הבורגר הראשון ביום הפתיחה. כל הכבוד אלי, וכל הכבוד בורגראנץ'", כתב בנט בעמוד הרשמי שלו.

גם ח"כ אלי ישי מש"ס, אמנם לא מתכוון להגיע באופן אישי לסניף החדש שיייפתח, אך גם הוא התחייב בעמוד הפייסבוק שלו להיות לקוח נאמן: "מבטיח להזמין את המשלוח הראשון מבורגראנץ' סניף אריאל למשרדו של עמרי פדן במשרדי מקדונלד'ס, בצירוף מפת המדינה, מתוך תקווה שבשעה שיאכל אוכל של רשת "כחול לבן", ילמד את גבולות הארץ המעודכנים".

"מבטיח לאכול ביום הפתיחה", בנט (חדשות 2)

"לא נכנסים לסניפי מקדונלד'ס בכל הארץ"

אתמול (ד') נודע כי עיר הנהלת מקדונלד'ס סירבה לפתוח סניף בקניון החדש שרמי לוי מקים בעיר, בטענה כי לחברה יש מדיניות ותיקה לפיה לא יוקמו סניפים מעבר לקו הירוק. תושבי העיר קראו בתגובה לחרם צרכנים על רשת ההמבורגרים הפופולארית: "אם זאת ההחלטה אז אנחנו לא נכנסים לסניפי מקדונלד'ס בשאר הארץ", אמר לחדשות 2 באינטרנט גיל, תושב העיר.

גם ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, קרא גם הוא בתגובה להחרים את מקדונלד'ס ברחבי הארץ. "צר לי שגורמים שאינם מכירים את יהודה ושומרון בוחרים להחרים 700 אלף תושבים המהווים 10% מתושבי מדינת ישראל".

לא יפתחו סניף באריאל, מקדונלד'ס (רויטרס)

צעירה בת 21 שעבדה ברשת מקדונלד'ס בעיר אחרת, אמרה כי זה מדובר בהחלטה מקוממת. "אני לא חושבת שחברה בינלאומית ומצליחה צריכה לקחת צד פוליטי - אלא פשוט לספק לתושבים שירות שווה", טענה". גם אני כתושבת העיר רוצה ליהנות כמו כל תושב אחר במדינה. אני באמת מעריכה את החברה, אבל עליה לקחת צעד אחד קדימה, להתגבר על הדעות שלה ולהבין שלא צריך להיות קשר בין פוליטיקה לבילוי".

ממקדונלד'ס נמסר בתגובה כי "זו הייתה מדיניותו של ד"ר עמרי פדן (הזכיין הישראלי של הרשת) מאז ומתמיד".