בישראל ביתנו מאשימים: "המשטרה מנסה לכסות על הניצבים"

פרשת השחיתות מסתעפת ובישראל ביתנו מצאו את "הסיבה", לטענתם לחקירה: ע"פ גורמים במפלגה, המשטרה מנסה לכסות על הפרשיות המביכות של הניצבים, על ידי הסטת תשומת הלב הציבורית אליהם. "זה ספין שקוף", טענו היום

ישראל ביתנו מאשימה, ארכיון (רויטרס)

בעוד פרשת השחיתות שבה מעורבים בכירים בישראל ביתנו מתרחבת, במפלגה מאשימים את המשטרה בכך שהחקירה אינה מתנהלת מסיבות ענייניות. "המעצרים שהתבצעו היום נועדו אך ורק כדי להסיח את דעת הציבור ממה שקורה במשטרה עצמה ומשרשרת ההסתבכויות של חמישה מניצבי המשטרה", אמרו היום במפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפלגה שמשנה בימים אלו את פניה בגלל החקירה אמרו היום כי "חמור ומצער מאד שהמשטרה מאמצת דפוסי התנהלות של משטרים אפלים. ההדלפה המהירה על מעצרים שבוצעו רק הבוקר היא ספין משטרתי שקוף שבא רק כדי להסתיר את הבושה הגדולה שאופפת את המשטרה עם חקירתו של קצין בכיר נוסף שמסתבך ונחשד במעשה מגונה והטרדה מינית".

עוד טענו במפלגה כי מהכותרות שפורסמו בימים האחרונים אין דבר ממשי וכי דווקא המשטרה היא שצריכה להדאיג את האזרחים בכך שהיא מחבלת בהליך הדמוקרטי, כך לטענתם. "אנו דורשים מפרקליט המדינה וממפקד מח"ש לחקור את ההדלפות משום שמצב שבו המשטרה אינה בוחלת באמצעים על מנת להסיח את דעת הציבור הוא מסוכן".

למרות שמדובר בחקירה ארוכה ונרחבת שבמסגרתה נעצרו גורמים בכירים במפלגה ואחרים נוספים מוגדרים חשודים, בישראל ביתנו משוכנעים כי אין כל ממש בממצאים שבידי המשטרה. "ברור כי מדובר במעצרי שווא, מעצרי ראווה מתוזמנים היטב, שנועדו לעשות כותרות כדי למחוק כותרות אחרות".

הקצינים המסתבכים, ארכיון (עיבוד: חדשות 2)

המפכ"ל: "אירועים מביכים ומתסכלים"

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו התייחס היום (שני) למשבר המחריף בצמרת הארגון, עם חשיפת החשדות האחרונים נגד ניצב נוסף שביצע לכאורה עבירות מין בשוטרות שהיו תחת פיקודו. "רצף האירועים הקשה והמביך הזה מחייב טיפול שורש", אמר דנינו במסיבת עיתונאים שערך.

"צבר האירועים בצמרת המשטרה הוא אכן קשה, מביך, מתסכל. זה אירוע שעל פניו הוא מאוד חמור ואי אפשר לעבור עליו לסדר היום. זה אירוע שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועים שבהם היו מעורבים בכירים בארגון", הדגיש דנינו. "זו סדרה של אירועים שפגעו באמון הציבור ובצדק - ומחייבים טיפול שורש. אני עצוב עבור 30 אלף שוטרים ו-37 אלף מתנדבים שהתעוררו הבוקר לכותרות הללו".