בעקבות הפרסום: צגה מלקו לא תוכל להתמודד ברשימת "כולנו"

מי שהוצבה במקום השלישי ברשימת מפלגתו של כחלון לכנסת וניהלה בעבר את רשת א' משלמת את המחיר על כך שלא עמדה בנהלים והתפטרה אחרי המועד שנקבע. כעובדת מדינה היה על מלקו להתפטר 100 ימים לפני הבחירות וכעת לא תוכל להתמודד

צגה מלקו (רשות השידור)

ועדת הבחירות המרכזית הודיעה הבוקר (שני) על פסילת מועמדותה של העיתונאית צגה מלקו, שהוצבה במקום השלישי ברשימת מפלגת "כולנו" בבחירות הקרובות. זאת, בעקבות הפרסום בחדשות 2 שלפיו לא עמדה בנהלים המחייבים עובדי מדינה שרוצים להתמודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנימוקיה ציינה הוועדה כי היות ומלקו עובדת ברשות השידור אין היא אינה עומדת בתנאי ההתמודדות המחייבים עובדי מדינה לפרוש מתפקידם לפחות 100 ימים לפני מועד הבחירות.

לפני כשבועיים הכריז משה כחלון על שיבוצה של מלקו במקום השלישי ברשימת מפלגתו בבחירות הקרובות, מה שלפי הסקרים היה מבטיח את מקומה בכנסת לו מועמדותה הייתה זוכה לאישור. יום לאחר ההכרזה פורסם במהדורה המרכזית התנאי שעשוי למנוע את התמודדותה של מלקו, בשל היותה עובדת בכירה ברשות השידור.

משה כחלון (פלאש 90)

הנושא התברר כשמלקו פנתה לרשות השידור ובאופן תמוה ביקשה שלא לפרוש מתפקידה, אלא רק לקחת חופשה ללא תשלום. ההנחייה שבאה בעקבות זאת מהרשות הייתה שעליה להתפטר באופן מיידי. מבדיקת חדשות 2 עם יועצים משפטיים הקשורים לדיני בחירות עלה כי רשות השידור נחשבת לתאגיד שעליו חל החוק שדורש את התפטרותה 100 ימים לפני הבחירות.

מלקו ניהלה את רשת א' במשך שלוש שנים, משנת 2008. כיום היא עורכת ומגישה תכניות ברשת רק"ע (רשת לקליטת עלייה).

ממפלגת כולנו נמסר בתגובה: "למלקו אומנם דרגה ניהולית גבוהה, אך דרגת עבודתה בפועל אינה תואמת לכך שהרי בשנים האחרונות היא שימשה כעיתונאית מהשורה ברשות השידור ולא כמנהלת. מפלגת 'כולנו' למדה את הנושא והחזיקה בחוות דעת של משפטנים בכירים, לפיה מלקו יכולה הייתה להצטרף לרשימה, אך כבוד השופט ג'ובראן פסק אחרת. צר לנו מאוד על ההחלטה, אך אנו מכבדים את החלטתו ונפעל לפיה. אנו מאמינים כי מלקו תמשיך בתרומתה המשמעותית למפלגה בדרכים אחרות".