בקבוצת הוויבר נלחמים על הקולות הצפים

לא רק כלכלה וביטחון – המתלבטים של קבוצת הוויבר בחדשות 2 online שואלים את המתמודדים לכנסת על תחבורה ציבורית, היחסים בין המפלגות, המשא ומתן המדיני - וההבדלים בין מפלגות בתוך אותו גוש. המתלבטים הציגו למועמדים שאלות קשות – אלה היו התשובות שלהם

קבוצת הוייבר של חדשות 2 online

הקולות הצפים הגיעו לקבוצה, המועמדים הזיעו - וענו: המתלבטים של קבוצת הוויבר שלנו "רצים לכנסת", הוכיחו את נחיצותם בקבוצה, והם לא עושים חיים קלים למועמדים לכנסת. דרור, בן 28, נשוי טרי מבנימינה שאל את ינון מגל איך הוא יכול להזדהות עם הרשימה הימנית של הבית היהודי ונענה: "מדובר באנשי ציונות דתית שרוצים את טובת המדינה והעם". רחל עזריה מ'כולנו' ניסתה לשכנע: "כנשוי טרי, תכף ילדים, אנחנו נוזיל את מחירי מעונות היום, כפי שעשיתי בירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מורן המתלבטת אמרה שהמבצעים האחרונים בעזה גרמו לה לפקפק במשנה המדינית של הליכוד. איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני ענתה "גם בביטחון, ביבי חלש", ומורן ענתה שרק לענות נגד ראש הממשלה זו לא סיבה מספקת להצביע להם. שרון גל מישראל ביתנו אמר כי ישמח להיפגש עם כל מתלבט אישית ולשכנע אותו להצביע לרשימה בראשות ליברמן.

דרור מציג את אחת ההתלבטויות של רבים
המתלבטים שהכנסנו לקבוצה הפגינו בקיאות רבה בחומר, וכשמגל וגל, העיתונאים הטריים שהצטרפו לפוליטיקה החליפו עקיצות הדדיות, הם נקראו לסדר על ידי דרור: "לא יורים בתוך הנגמ"ש". מגל ענה - "ליברמן זה לא ימין, הוא אומר זאת בעצמו". עזריה עקצה את שניהם: "ראיתם איך בורחים ישר לביטחוני? שם כיף ונוח, צועקים והולכים לנוח, צריך לעשות למען האזרחים".

"למה באוטובוס תמיד ייקח כפול זמן מברכב?"

מורן לא נותנת לפוליטיקאים להתחמק
מועמד כולנו, שי באב"ד, התחמק, ולא באלגנטיות, משאלות הנוגעות לעניין המדיני. כשדרור שאל אותו על המו"מ המדיני, הוא ענה "כל דבר שיחזק את ביטחונה של מדינת ישראל וייצור שיתופי פעולה כלכליים שיכולים להוביל להסכם אנחנו בעד, אך בראש ובראשונה אנו רוצים לטפל בבעיות התלויות רק בנו".

גם המתלבטים בינם לבין עצמם התווכחו על הדרך הנכונה למדינה. בעוד שדרור שאל האם אבו מאזן, לאור מהלכיו האחרונים, בכלל פרטנר לשלום, מורן אמרה שצריך לנסות להגיע להסכם במקום לחמוק ממנו כל הזמן - ועל הדרך לנהל מלחמות מיותרות. ורבין מהמחנה הציוני הסכימה איתה, שרון גל מישראל ביתנו ענה ש"הדרך של הבית היהודי תוביל למדינה דו לאומית".

דרור מציג סוגייה עקרונית לרבים
דרור העלה נושא שמטריד רבים מהישראלים: המצב הגרוע של התחבורה הציבורית בישראל. שי באב"ד מכולנו ענה שהמטרה היא לעודד מרכזי מחיה ועבודה מחוץ למרכז, ונחמיאס-ורבין הוסיפה שהתחבורה הציבורית בישראל היא כישלון מתמשך של חוסר יכולת תכנונית של כל הממשלות, וכי למחנה הציוני יש משנה סדורה בנושא.

הצטרפו גם אתם לקבוצת הוויבר של חדשות 2 online: איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא: http://www.viber.com/ch2news