הפגנה מול ישיבת הממשלה: "גז או גזל"

עשרות בני אדם מפגינים מול משרד ראש הממשלה בירושלים, שם צפויים הבוקר השרים לאשר את ההצעה לייצא 40% מהגז הטבעי של ישראל. המפגינים דורשים להעביר את הדיון בנושא לכנסת ונושאים שלטים עליהם נכתב: "די לשוד הגז" וקוראים - "לא תת את הגז לטייקונים"

עשרות בני אדם מפגינים הבוקר (א') מול משרד ראש הממשלה בירושלים במחאה על כוונת הממשלה לאשר היום ייצוא של 40% מהגז הטבעי של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב בין היתר: "גז או גזל", "די לשוד הגז", וצועקים: "לא נותנים את הגז לטייקונים". הם דורשים להעביר את הדיון בנושא מהממשלה לכנסת.

על פי ההצעה שגובשה בשבוע שעבר, על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האנרגיה סילבן שלום ושר האוצר לפיד, 40% מהגז הטבעי יימכר למדינות זרות, השאר יישאר בישראל. ההחלטה הביאה לביקורת ציבורית חריפה, בעיקר מצד ארגוניים סביבתיים.

"הדבר הנכון", נתניהו (חדשות 2)
בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה נתניהו לנושא ואמר כי "לא נסחף בגל הפופוליזם ששטף את המדינה ועשה את הדבר הנכון למדינת ישראל".

לדברי נתניהו, "הגז יכול לתת מענה לשני צרכים: הראשון הוא להניע את המשק המקומי והשני הוא למלא את קופת המדינה בעשרות מיליארדי שקלים כתוצאה מייצוא הגז והמיסוי שמוטל עליו".

אמש: 8 עצורים בהפגנה סוערת בירושלים

בימים האחרונים אסף ח"כ איתן כבל (העבודה) 40 חתימות של חברים כנסת, דבר שמחייב על פי חוק את ראש הממשלה נתניהו להתייצב לדיון מיוחד בנושא שייערך היום - רגע לפני ההצבעה הסופית על עתודות הגז המקומי.

אמש מחו כ-100 מפגינים בכיכר פריז בירושלים נגד ייצוא הגז. במהלך ההפגנה נעצרו שמונה מהמפגינים לאחר שניסו לחסום את כביש סמוך. "אנחנו כאן כדי להקים קול צעקה", אמרה לחדשות 2 באינטרנט מיכל שוקרון, דוברת המאבק. "כל אחוז שאנחנו מצליחים להשאיר במדינת ישראל של הגז הוא רווח נקי לכלכלת ישראל". שוקרון הוסיפה כי היא בטוחה שההחלטה הנוכחית על ייצוא הגז תידחה אם יובא לאישור הכנסת.

"מדינת ישראל קיבלה מתנה מהטבע - כמויות גדולות של גז", אמר נתניהו בשבוע שעבר. "אחרי סדרת ישיבות ארוכות, החלטנו יחד להגדיל משמעותית את כמות הגז שתשמש את ישראל. זה יספיק לצרכים שלנו לפחות ל-25 שנה. זה איזון בין הצורך להבטיח מקור אנרגיה לשימוש אזרחי ישראל והצורך לייצא גז שממנו תפיק המדינה הכנסות שישמשו את אזרחי מדינת ישראל".