השר אריאל: "הבנייה ביהודה ושומרון – רק על פי תוכניות שאושרו כבר לפני שנתיים"

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס הבוקר לכמה סוגיות העומדות על הפרק בראיון לתוכנית הרדיו "גומרים הולכים" ברדיו תל אביב. על המחלוקות בקואליציה בנוגע למו"מ עם הפלסטינים אמר: "איש לא רוצה לפרקה". על הבנייה בשטחים אמר כי "אין שיווקי בנייה חדשים בירושלים וביהודה ושומרון"

הממשלה לא משווקת בנייה. השר אריאל (פייסבוק)

הבנייה המואצת בשטחי יהודה ושומרון אינה בהתאם לתכניות חדשות: שר הבינוי והשיכון אורי אריאל התייחס הבוקר לסוגיית הבנייה בהתנחלויות והמו"מ עם הפלסטינים והבהיר כי תהליכי הבנייה המתקיימים מעבר לקו הירוק הם על פי תוכניות שאושרו מזמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו בונים בכל מיני מקומות ביהודה ושומרון על פי תוכניות שאושרו כבר לפני שנתיים", אמר השר אריאל בראיון לתוכנית "גומרים הולכים" עם אודי סגל ודני סידס ברדיו תל אביב. לדבריו, הממשלה לא עוסקת בקידום בנייה בשטחים ובבירה: "אין שיווקים בירושלים וביהודה ושומרון".

על המחלוקת בין מפלגות הקואליציה סביב המשא ומתן עם הפלסטינים אמר השר אריאל כי אף אחת מהן לא מעוניינת בפירוק הממשלה על רקע זה: "גם אם יהיו בקואליציה זעזועים, אני מעריך שאיש לא רוצה לפרק אותה".

דבריו של אריאל נאמרים על רקע התבטאויותיו בנושא הפלסטיני של השותף הבכיר לברית עם הבית היהודי, שר האוצר יאיר לפיד. בראיון שהעניק ל"וושינגטון פוסט", אמר לפיד כי על ישראל לפנות התנחלויות ולהביא לכינונה של מדינה פלסטינית עצמאית וכי יפעל כדי לגרום לכך להתממש: "הפלסטינים חייבים שתהיה להם מדינה משלהם. על הישראלים להבין כי כדאי שלפלסטינים תהיה מדינה משלהם", אמר לפיד.

"אני מתכוון לדחוף לכך בכל כוחי משום שאני חושב שזה חשוב מאוד לישראל. אני לא עושה זאת בגלל שאני מאוהב בפלסטינים, אני עושה את זה כי אני חושב ש'גירושים אמיתיים' מהפלסטינים הם אינטרס חשוב של ישראל", הוסיף שר האוצר.

"חושב שהרב מצגר חף מפשע"

בהמשך הריאיון עמו, התייחס השר אריאל גם למעצרו של הרב הראשי לישראל יונה מצגר, בחשד לעבירות של שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. "אני לא מתכוון להתיחס למעצר מצגר. אני חושב שהוא חף מפשע ומתפלל שייצא זכאי", אמר אריאל.

"חף מפשע". הרב מצגר (רויטרס)
לנושא אחר שהיה במרכז תשומת הלב בשבוע החולף, השר אריאל דווקא כן היה מוכן להתייחס - חגיגות ה-90 לנשיא המדינה שצעון פרס, אותן ביקר בחריפות. "החגיגה של פרס היא מחזה מביש ושחיתות מוסרית. דוגמא רעה", הטיח השר.