בדרך לחתימה: נתניהו וכחלון נפגשו

התקדמות נרשמה במו"מ בין הליכוד לכולנו, שפרסמו הודעה זהה בתום פגישת נתניהו-כחלון בה הוגדרה כ"פגישה ממושכת באווירה טובה". השניים קבעו להיפגש גם היום במטרה לגבש הסכם קואליציוני שיסלול את דרכה של כולנו לממשלה

קרובים לסיכום? (חדשות 2, רויטרס)

מסתמנת שותפה קואליציונית ראשונה לממשלת נתניהו העתידית: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון נפגש אמש (שני) במסגרת המו"מ הקואליציוני. הפגישה שקיימו השניים במשרד ראש הממשלה הייתה ממושכת והתאפיינה באווירה טובה. בסיום הפגישה פרסמו הליכוד וכולנו הודעה זהה בה נכתב כי הושגה התקדמות בין הצדדים במו״מ הקואליציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל לפגישת נתניהו וכחלון, צוותי המו"מ של הליכוד ושל כולנו נועדו אמש במשכן הכנסת במטרה לגבש את פרטי ההסכם הקואליציוני עליו צפויות לחתום המפלגות. נראה כי השיחות מתקדמות בין הצדדים מתקדמות בקצב מואץ, שכן נתניהו וכחלון קבעו פגישה נוספת, שצפויה להיערך היום.

נתניהו קיבל מהנשיא ארכה של 14 יום להרכבת הממשלה

נתניהו קיבל מהנשיא ארכה להרכבת הממשלה

אתמול בבוקר הגיע ראש הממשלה לבית הנשיא בירושלים, שם ביקש - וקיבל מנשיא המדינה ראובן ריבלין ארכה של 14 ימים להרכבת הממשלה בראשותו. "התקדמנו ואנחנו בדרך להרכבת ממשלה", הצהיר נתניהו, "אבל דרוש לי זמן נוסף על מנת שהיא תהיה יציבה ועל מנת להגיע להסכמות בדברים השונים שהם חשובים כדי שנעמוד בכל האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל".

כמתחייב בחוק, נשיא המדינה ריבלין העניק לנתניהו את תוספת הזמן וקרא לו לפעול במהירות על מנת להקים ממשלה שתוכל לקבל הכרעות. "אני יודע שהעם בישראל כולו משווע להקמתה של ממשלה אשר תוכל לקבל החלטות והכרעות שכן ממשלת מעבר, ממשלה שאינה כזו אשר קיבלה את אמון הכנסת, היא ממשלה אשר הציבור רואה בה דבר שהוא מחויב לתיקון", אמר לו ריבלין.

"הואיל ולא חל שינוי בנסיבות ההמלצה לפיה הטלתי את התפקיד עליך ולאחר שאתה עדכנת אותי ביכולתך לסיים את מלאכת ההרכבה תוך פרק הזמן הנדרש, אני נותן לך בזאת ארכה של 14 יום לצורך השלמת הרכבת הממשלה", אמר ריבלין לנתניהו. "אני מאחל לך שבמשך הימים הקרובים תצליח להרכיב ממשלה יציבה למדינת ישראל".

נמשכת המתיחות בין הליכוד לבית היהודי

נמשכת המתיחות בין הבית היהודי לליכוד (פלאש 90)


בשעה שהתקרבות משמעותית נרשמה במו"מ בין הליכוד לכולנו, נתניהו נדרש לארכה בין היתר על רקע המשבר בין הליכוד לבית היהודי בסוגיית תיק הדתות. שלשום איים יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו, שאם ש"ס תקבל את תיק הדתות - ולא מפלגתו, זהו סוף המשא ומתן מבחינת הבית היהודי. ״הגיע הזמן שנתניהו יפסיק לשחק איתנו״, אמרו אתמול בסביבתו של בנט.

על פי גורמים במערכת הפוליטית, ההחלטה של בנט להעמיד את סוגיית תיק הדתות כתנאי להצטרפות לממשלה נובעת בין היתר מהערכה שנתניהו קרוב לסגירת הסכם עם החרדים. גם העובדה שלנתניהו אין נכון לעכשיו אופציה לממשלת אחדות והרכב הקואליציה ברור, הביאה את יושב ראש הבית היהודי למהלך של הקשחת עמדות.