אחרי הסערה - הרב סתיו מדבר: "נפגעתי ונעלבתי"

המתמודד לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל מגיב על דברי הרב עובדיה יוסף שכינה אותו "רשע" ו"מסוכן ליהדות". סתיו מודה כי נפגע מהם - אבל גם אומר כי הם חיזקו אותו: "הרגשתי כאילו נפל עליי בלוק במשקל כבד"

אחרי הסערה שחוללו דבריו של הרב עובדיה יוסף אודותיו, החליט הרב סתיו, שכונה על ידי הראשון "רשע" ו"מסוכן ליהדות" - לדבר. בדבריו, התייחס המועמד לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לישראל לאמירותיו של מנהיגה הרוחני של ש"ס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרגשתי כאילו נפל עלי בלוק במשקל כבד. נפגעתי, נעלבתי. אני בטוח שעסקנים גרמו לו לדבר לשון הרע. מעולם לא ניתנה לרב יוסף האפשרות לדבר איתי, לשמוע על תכניותיי ומחשבותיי", אמר הרב סתיו.

כינה אותו "רשע". הרב יוסף (AP)
"אני משוכנע ומאמין שבעזרת השם, אם אבחר, אמצא את הדרך לבוא ולהציג את התכניות שלי בפני הרב עובדיה יוסף. אני בטוח שהוא יחבק וינשק אותי עליהן, שהמטרה של כל כולן להגדיל ולקדש שם שמיים ולהטמיע את תורת ישראל בעם ישראל".

ההתנגדות אליו והתגובות רק הופכות אותו ואת מסריו למקובלים יותר. "מרבית הציבור קיבל אותי בכבוד גדול. עשרות ומאות אנשים באו לברך אותי וחלקם הגדול באו אליו כדי להתברך".

ועדיין - הקרב שצפוי לרב סתיו על התפקיד לא יהיה קל: הוא מתמודד מול הרב הפופולרי של מודיעין דוד לאו. האתגר בפני מי שייבחר אדיר - בקנדציה הנוכחית - חקירות, בקנדציה הבאה - מריבות. הכל סביב המוסד עליו כתב הרב קוק שייסד את הרבנות הראשית, כי עליה להיות גורם מאחד שיהיה מעל כל המפלגות.