"אייצג את ישראל על אפם וחמתם"

ראש הממשלה נתניהו עונה לביקורת על ביקורו בקונגרס האמריקני שלא תואם עם ממשל אובמה. "אתייצב בפני העולם - בפריז, בוושינגטון ובכל מקום", אמר בכינוס המפלגה. ליהודה גליק אמר: "אין לנו כוונה ללכת עם בוז'י לאחר הבחירות"

"אייצג את ישראל על אפם וחמתם" (תמר מצפי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייצב הערב (ראשון) בכינוס של ועידת הליכוד לרגל הכרזת רשימת המפלגה לכנסת ה-20. במהלך הדברים שנשא התייחס נתניהו למחלוקת עם הממשל האמריקני סביב נאומו הצפוי בקונגרס ותקף בחריפות את יריביו מ"המחנה הציוני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשאירן שועטת קדימה, וממשיכה בהכנותיה לפתח נשק גרעיני, ראש ממשלת ישראל חייב להתייצב בפני העולם, בפריז, בוושינגטון ובכל מקום - ולהציג את דברה של ישראל על אפם וחמתם של המקטרגים", אמר נתניהו. "הוא חייב לומר בגאון: לא ניכנע לטרור, לא נאפשר לאירן להיות מדינת סף גרעינית".

לא ייפגשו. אובמה ונתניהו (עמוס בן גרשום, לע"מ)

"לא נלך עם בוז'י, זה שמאל קיצוני"

"השמאל לא מפסיק להתרפס בפני הקהילה הבינלאומית, מרכין ראש ורק מציע עוד ועוד ויתורים", הוסיף ראש הממשלה. "אתם יודעים שיום אחרי הבחירות השמאל ירוץ לוותר לאבו מאזן ואחרים. זו לא מפלגת העבודה של פעם. היא נדחקה לאחור ונעלמה. זה השמאל הקיצוני. זה לא המחנה הציוני, זה המחנה האנטי ציוני".

לאחר הכינוס נפגש נתניהו עם פעיל הימין יהודה גליק וביקש ממנו לשכנע תושבים ביהודה ושומרון להצביע לליכוד. "הם בטוחים שתלך עם בוז'י יום אחרי", ענה לו גליק, אך נתניהו הבהיר לו כי אין בכוונתו לעשות זאת.

מגעים לפגישה. אובמה וריבלין (AP, רויטרס)

נקמה אמריקנית?

על רקע המחלוקת עם ממשל אובמה נודע לחדשות 2 כי בימים האחרונים התקיימו מגעים רשמיים בין ישראל לארה"ב בניסיון לייצר פגישה בין הנשיא אובמה לנשיא ריבלין שנמצא בביקור בניו יורק. הדבר לא התאפשר בגלל בעיות בלוח הזמנים, אף הוחלט ששני המנהיגים יקיימו שיחה טלפונית ושהנשיא ריבלין יוזמן בזמן אחר לביקור בבית הלבן שבו יפגוש את אובמה.

בשבוע שעבר הודיעו נשיא ארצות הברית אובמה ומזכיר המדינה האמריקני קרי כילא ייפגשו עם נתניהו במהלך ביקורו בוושינגטון. הסיבה הרשמית שסיפקו השניים: הצורך להימנע ממראית עין של התערבות בבחירות בישראל. הזמנת נתניהו לנאום בפני שני בתי הקונגרס, שנעשתה ללא ידיעת הבית הלבן, עוררה מתיחות חריפה בין וושינגטון לירושלים.