תמונת לפיד מחופש להיטלר פורסמה בפייסבוק

המחאה נגד התקציב חוצה גבול. תמונתו של שר האוצר כשהוא לובש מדי נאצי ונראה כהיטלר הועלתה לרשת החברתית. על התמונה נכתב: "צורר כלכלת ישראל". בתגובה הנחה מפכ"ל המשטרה את ראש אגף החקירות לפתוח בחקירה. " לא כל המדינה הפנימה את מה שקרה כאן לפני 18 שנים, כשיצחק רבין נרצח", זעם רני רהב

התמונה שפורסמה בפייסבוק (פייסבוק)

עליית מדרגה חמורה במחאה נגד הגזירות הכלכליות: ברשת החברתית פייסבוק פורסמה היום (ג') תמונה בה נראה שר האוצר יאיר לפיד כשהוא לבוש במדי נאצי ומראהו כשל היטלר. על התמונה מופיע הכיתוב: "צורר כלכלת ישראל". בעקבות הפרסום, הנחה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו את ראש אגף החקירות לפתוח בחקירה. בלשכת לפיד סרבו להגיב לפרסום התמונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איש יחסי הציבור רני רהב קרא לגלות מי עומד מאחורי פרסום התמונה ולעצור אותו. "זו תמונה מזעזעת", כתב בדף הפייסבוק שלו, "צר לי שלא כל המדינה הפנימה את מה שקרה כאן לפני 18 שנים, כשיצחק רבין נרצח. היו כאלה שבימים השחורים שלפני הרצח העלו תמונה של רבין מחופש להיטלר".

גולשים רבים הגיבו אף הם בזעם לפרסום התמונה. "צריך לעקור את זה מהיסוד ומיד, הסתה כזו אסורה", כתבה גולשת בפייסבוק בתגובה לתמונה. "יש מספיק דרכים להביע דעה ולא צריל ללבות יצרים. משם מגיעים למעשים כגון רצח רבין, בושה וחרפה", ציינה גולשת אחרת.

"פשוט מקומם שתמיד שמים השואה כמקור השראה", נכתב בתגובה נוספת וגולש אחר קרא: "יש גבול לתרבות הדיבור והפצה של תמונה ברשת. כך נרצח ראש ממשלה. אסור לנו כמבוגרים לכתוב דברים שילדינו מחר ישתמשו ככלי מותר לכל דבר".

מתמודד עם ביקורת. לפיד אתמול בכנסת (חדשות 2)

לפיד מתמודד עם חצי ביקורת - מול התקציב

בשבועות האחרונים מתמודד שר האוצר עם חצי ביקורת אל מול תהליך אישור התקציב לשנת 2013-2014. אתמול תקפה יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' את הצעת התקציב, שאושרה בקריאה ראשונה בכנסת, ואת לפיד - בנאום שכבר זכה לכינוי "נאום עקרות הבית".  

"החלטת להתעלל בכל אחת ואחת מ-450 אלף עקרות בית. מה אתה עושה? אתה לא באמת רוצה להתעלל, אתה פשוט לא מבין איפה אתה חי. אתה והתאום שלך בנימין נתניהו",  תקפה יחימוביץ' את שר האוצר, "אתם חושבים שעקרת הבית בחרה, ככה בכיף, לדחות את שלל הצעות העבודה שמחכות לה, מבלה את זמנה בקניית מותגי יוקרה. בעיניך הדימוי של מובטל הוא מי ששוכב על ערסל ונהנה".

"יש סעיפים שלא ניתן יהיה להעביר בתקציב הזה כמו מס עקרות הבית, העלאה של המיסים, ביטול נקודות הזיכוי לאקדמאים. גם את כבשת הרש הזו לוקחים", הצטרפה למתקפה במליאה ח"כ גילה גמליאל (הליכוד ביתנו). גם יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב תקפה את הצעת התקציב ואמרה שמדובר בתקציב שפוגע בשכבות החלשות וכי כלל לא בטוח שתתמוך בהצעת התקציב גם בקריאות הבאות.

לפיד לא נותר חייב והשיב אש לחברי סיעות האופוזיציה ובראשם יחימוביץ'. "היית יכולה לשבת כאן כשרת אוצר",  הטיח ביו"ר האופוזיציה, "ברחת מאחריות כי הרבה יותר קל להעביר ביקורת". הוא המשיך במתקפה כשהפעם היו על הכוונת חברי הכנסת של ש"ס: "אתם מדברים על המע"מ? למה שלא תבדקו כמה פעמים אתם העלתם את המע"מ? כשאתם באופוזיציה זה אסון. אבל כשאתם בקואליציה זה הדבר הטבעי".