אהרונוביץ' על התג מחיר: "פעולת טרור לכל דבר"

השר לביטחון פנים גינה את השחתת כלי הרכב וריסוס הכתובות נגד ערבים הלילה באבו גוש ואמר: "בהרבה מהמקרים אנחנו יודעים מי אחראי, זו תופעה שיכולה להביא להידרדרות בירושלים וביו"ש". ח"כ אריה דרעי: "הזכיר לי מראות ממקומות אחרים ששם כתבו 'יהודים החוצה'"

פעולת תג המחיר באבו גוש, שבמסגרתה הושחתו 28 כלי רכב ורוססו כתובות נאצה נגד ערבים, גררה גינויים חריפים במערכת הפוליטית. השר לביטחון הפנים אהרונוביץ' הגדיר את המעשה כפעולת טרור לכל דבר והתריע: "היא עלולה להביא להידרדרות ביהודה ושומרון ובירושלים". שר הכלכלה בנט הדגיש: "תג מחיר - מעשה לא מוסרי ולא יהודי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' (הליכוד ביתנו) גינה היום בחריפות את פעולת תג המחיר שאירעה באבו-גוש הלילה: "תג מחיר היא פעולת טרור לכל דבר. בהרבה מהמקרים שמכונים תג מחיר אנחנו יודעים מי עומד מאחוריהם. מדובר בתופעה שיכולה להביא להידרדרות לא פשוטה בגזרת יו"ש ובירושלים", אמר אהרונוביץ' שהבהיר כי האחריות למיגור מקרים כאלה מוטלת בראש ובראשונה על השב"כ.

לדבריו הצטרף שר הכלכלה נפתלי בנט כשתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "יש קבוצה קטנה של חורשי-רעה שרוצים לייצר שרשרת של שנאה ואלימות בין ערבים ליהודים בארץ שלנו. קבוצה שנותנת כלים בידי שונאינו בעולם להשחרת פנינו".

יו"ר הבית היהודי הבהיר: "לא נאפשר להם להצליח. השבוע הענקנו סמכויות נרחבות למשטרה ולשב"כ על מנת לתפוס אותם. אני קורא לכוחות הביטחון לפעול בעוצמה נגד תופעה בזויה זו".

הכתובות באבו גוש (חתאם איברהים)

"פגיעה במרקם היחסים בין יהודים וערבים"

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' התריעה כי מעשים כאלה גורמים נזק לדימויה של ישראל בעולם. "הדבר פוגע גם למרקם היחסים בין יהודים לערבים בישראל, במיוחד כשמדובר ביישוב הידוע בסובלנותו ובדו קיום שלו", אמרה יו"ר האופוזיציה, שהגדירה את המעשים "פשעי שנאה לכל דבר". 

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי קשר בין המעשים ליחס ליהודים בתקופת השואה ואמר: "אני מרגיש היום בושה. הכתובות פה הזכירו לי מראות ממקומות אחרים ששם כתבו 'יהודים החוצה'. מי שעשה זאת פוגע ביהדות - וחילול שם חמור יותר מכל הגדרה שהיא. שמחתי לראות שהשר בנט גינה את האירוע. אני קורא לראשי הציונות הדתית להוקיע את האנשים הללו". 

ח"כ נחמן שי (העבודה) כינה את המעשים פעולת טרור. "אם זה לא טרור, אני לא יודע מהו טרור", אמר. "מחבלים מתוכנו קורעים בידיים גסות את התפרים והנימים שמחברים בין יהודים לערבים".

מבקר המדינה: "יש להילחם בתופעה"

ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) הפנה אצבע מאשימה אל הממשלה. "הממשלה שמעבירה חוקים גזעניים ומסרבת להכריז על אנשי תג מחיר כארגון טרור שותפה למעשה לפשעי השנאה נגד ערבים והאחרון באבו גוש", אמר. "הממשלה מקרינה אפליה, גזענות ושנאה כלפי האזרחים הערבים וזה מה שקולט כל פרחח בימין".

גם מבקר המדינה השופט בדימוס יוסף שפירא, גינה בחריפות את פעולת תג המחיר: "יש להילחם בתופעה הזו ולהפסיק אותה. אנו מבקשים לקיים מדינה דמוקרטית ושוויונית". שפירא עמד על כך שהיחסים הטובים בין היישוב אבו-גוש לבין המדינה באו לידי ביטוי כבר במלחמת השחרור וכי עליהם להישמר.