צפו: נאום עקרות הבית של יחימוביץ'

יו"ר האופוזיציה תקפה מעל בימת הכנסת את הצעת התקציב ואת שר האוצר יאיר לפיד. הממשלה הכריזה מלחמה על 99% מהאוכלוסייה", אמרה. לדבריה, במקום לקחת מחברות הענק לוקחים מעקרות הבית. "אתה לא יודע שיותר יקר היום לעבוד מאשר להישאר בבית?", תקפה את לפיד

מיד לאחר נאומו של שר האוצר יאיר לפיד במליאת הכנסת עלתה יו"ר הכנסת ח"כ שלי יחימוביץ' ותקפה בחריפות את הצעת התקציב שהממשלה הגישה לקריאה ראשונה. "החלטת להתעלל בעקרות הבית בישראל, החלטת שמובטלות הן עקרות בית", האשימה יחימוביץ', "אתה בכלל לא יודע שיותר יקר לצאת לעבודה מאשר להישאר בבית. אבל זה נכון על כל קבוצה באוכלוסייה - אתה פשוט מתעלל בכולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכרזתם מלחמה על 99 אחוזי מהאוכלוסייה הישראלית", המשיכה יו"ר האופוזיציה והפנתה אצבע מאשימה על לפיד וסיעתו. "פעם אחר פעם הבטחות הבטחות מלים, ועדות, קלישאות ריקות מתוכן, היית מאמין שזה מה שיצא מהמפלגה שלך?", אמרה ישירות לשר לפיד ועקצה אותו על הבטחותיו לבוחר. "רק אם מישהו היה צופה מראש מה עשית. כמה הבוחרים שלך מאוכזבים. היית מתיר מס מיוחד מאוד גבוה על נשים שמרוויחות 0 שקלים. היית מאמין?"

יחימוביץ' המשיכה ותקפה כשהיא מציינת כי 450 אלף נשים כיום הן עקרות בית. "החלטת להתעלל בכל אחת ואחת מהן. מה אתה עושה? אתה לא באמת רוצה להתעלל, אתה פשוט לא מבין איפה אתה חי. אתה והתאום שלך בנימין נתניהו", עקצה, "אתם חושבים שעקרת הבית בחרה, ככה בכיף, לדחות את שלל הצעות העבודה שמחכות לה, מבלה את זמנה בקניית מותגי יוקרה. בעיניך הדימוי של מובטל הוא מי ששוכב על ערסל ונהנה".

"אף אחד לא יוצא מהתקציב הזה בלי פגע"

"החלטת להטיל עליה מסים מהאפס שקלים שהיא מרוויחה. ביטול פטור ממס בריאות וביטוח לאומי - זה אולי הדבר הכי תמוה שקיים בספר התקציב. אתה לא יודע שלהרבה נשים יותר יקר לצאת לעבודה מאשר להישאר בבית ולטפל בילדים, לעמוד האתגר המורכב הזה, הרי כמה קשה להיות גם מנקה גם מבשלת גם נהגת גם מנהלת התקציב הביתי", אמרה יו"ר האופזיציה.

"את תשלמי מס. לא בעלי החברות הגדולות, לא חברות הענק שלא משלמות כמעט מס, לא תגמולים ממשאבי הטבע שלנו", כדי להסיח את דעתך הוא יזם משבר קואליציוני עם החרדים. כעת הוא המציא את ועדת 'ששינסקי 2' כדי שוב להסיח את הדעת", התייחסה יחימוביץ' להחלטת לפיד לבחון מחדש את התשלום למדינה על משאבי הטבע. "אתם מקצצים 340 מיליון שקלים מהחינוך ודוחים את יום חינוך ארוך. אותו שר אוצר שחרט על דגלו שהעשור הזה יהיה עשור החינוך - הוא בטח התכוון לעשור הבא".

"יכולתי לומר כמעט את אותם דברים על כל הקבוצות באוכלוסייה, לא רק על עקרות הבית. הם תוקפים את כולם. אף אחד לא יוצא בלי פגע. העסקים הקטנים. 99% מהעסקים הקטנים. תוקפים את החקלאים, את הפריפריה, ילדים, זוגות צעירים. אלא אם אתם באמת שייכים לאליטה קטנה מאוד. הכל במעטפת של התחייבות לציבור".