לפיד: "מצביעי יש עתיד מרוצים"

לקראת הצבעה בקריאה ראשונה הציג שר האוצר יאיר לפיד את הצעת חוק התקציב בכנסת. "השקענו סכומים לטובת ניצולי השואה ושילוב חרדים" אמר לפיד. יחימוביץ': "יש עתיד הכריזה מלחמה על 99% מהישראלים"

מליאת הכנסת דנה בשעה זו בהצעת חוק תקציב המדינה לשנים 2013-2014 שעלתה לקריאה ראשונה. הראשון לנאום הוא שר האוצר יאיר לפיד, יושב ראש מפלגת יש עתיד. מיד אחריו, תעלה לנאום בתגובה יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ'. את הדיון העברנו בשידור חי בערוץ החדשות באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מצביעי יש עתיד מאוד מרוצים", אמר שר האוצר לפיד בתשובה לקריאות הביניים שנשמעו ללא הרף באולם המליאה. "הם לא מרגישים שאנחנו לא מקיימים את ההבטחות שנתנו להם בבחירות. לתקציב יש מטרה להוציא את המשק מהגירעון. לא ניתן למצב להמשיך כמו שהוא. אם לא היינו, הגירעון היה גדל. בחרנו לעושת את המעשה האחראי".

"המטרה השנייה היא הנחת תשתיות של צמיחה", המשיך לפיד בנאומו. "למדינת ישראל יש די.אן.איי להקים כמעט מכלום. אנחנו יכולים להיכנס למשברים ולצאת מהם יותר חזקים ממה שנכנסנו. חברה שהיא גם ידידותית למגזר העסקי. אנחנו רוצים שחברות בינלאומיות יגיעו לכאן ויפתחו מפעלים ושאנשים יעבדו בהם".

לאחר שרבים מחברי האופוזיציה קראו קריאות ביניים לעבר שר האוצר והפריעו לנאומו, לפיד השיב להם כי "היו לא מעט דיבורים על הקיצוצים בתקציב הזה, אבל נוספו גם שלושה מיליארד שקלים לבריאות; ניתן יותר כסף למשרד לביטחון פנים, שיהיו יותר שוטרים, שיהיה יותר ביטחון ברחובות. הוספנו מיליארד שקל לרווחה. לא נגענו במענקי האיזון לרשויות המקומיות. לא נגענו בקצבאות הזקנה ובקצבאות הנכים. על זה אתם שותקים?", שאל בציניות.

"הדבר שהשכבות החלשות הכי זקוקות לו היא מדינה חזקה וכלכלה חזקה. הראשונים שייפגעו אם המדינה תהיה חלשה יהיו אנשי השכבות החלשות", סיכם לפיד את דבריו.

ח"כ יחימוביץ': "אחיותיי עקרות הבית"

יושבת ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ', עלתה לדוכן הנואמים במליאה, מיד לאחר דבריו של שר האוצר יאיר לפיד ותקפה את מתווה התקציב שביקש מחברי הכנסת לאשר. בפתיחת נאומה, פנתה יחימוביץ' ל"אחיותיה", עקרות הבית, ומיד לאחר מכן ציטטה את הדברים שפירסם לפיד עצמו כשהכריז על הקמת מפלגת יש עתיד ושאל איפה הכסף.

יחימוביץ'. "עקרת הבית מתפנקת במיטתה?" (חדשות 2)

"אתה והתאום שלך נתניהו", אמרה ח"כ יחימוביץ' לשר לפיד בנאומה, "בטוחים שעקרת הבית מתפנקת במיטתה בסדיני המשי עד שעה מאוחרת, יושבת בבתי קפה והולכת לספא. תאר לך לפיד שבאחד ממופעי הסרק שלך ערב הבחירות, הייתי לוחשת לך שזה מה שתעשה בסוף. היית מאמין? תאר לעצמך שמישהו היה צופה מראש עד כמה קיצונית וחסרת תקדים תהיה המעילה שלך באמון הציבור", הטיחה בו יחימוביץ'.

לדבריה, "קשה להחליט איזו מהגזירות היא הכי פוגענית ומעוותת, אבל ביטול הפטור לעקרות בית מתחרה במקום גבוה בפסגת הטבלה של האטימות והרגישות".