המשטרה דרשה, הדיון על הברנוער נדחה

בעקבות צו איסור הפרסום שמוטל עדיין על פרטי הפרשה, ביקשו נציגי המשטרה לדחות את הדיון המיוחד שנקבע בכנסת בנוגע לחקירת הרצח בברנוער. "התנהלות המשטרה מוזרה", אמרה יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב

המשטרה התערבה, ארכיון (חדשות 2)

ועדת הפנים של הכנסת לא תדון מחר, כפי שתוכנן מראש, בפענוח הרצח בבר נוער. זאת בעקבות בקשה שהופנתה אל יושבת ראש הוועדה, חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד-ביתנו, מהשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לוועדה הוזמנו נציגי המשרד לביטחון פנים, הנהלת בתי המשפט, משרד המשפטים, פרקליטות המדינה, נציגי היועץ המשפטי לממשלה, נציגי לשכת עורכי הדין ואנשי אגודת הלהט"ב. בין היתר, הוזמנו גם נציגי משטרת ישראל, אך אלא הודיעו כי לא יגיעו לדיון, זאת בשל צו איסור הפרסום המצומצם על הפרשה, שעדיין לא הוסר באופן מלא.

הדיון בברנוער נדחה (AP)

בכנסת נשמע כעס רב על ההחלטה של המשטרה שלא להגיע לדיון, בעיקר בשל העובדה שאת המידע המלא ניתן למצוא ברשת האינטרנט. "במשטרה אומרים שיש עדיין צו פרסום, אבל הכל בתקשורת", אמרה ח"כ מירי רגב. "אנחנו לא רוצים להפר צו איסור פרסום".

ח"כ רגב מתחה ביקורת על התנהלות המשטרה. "כל ההתנהלות של המשטרה בפרשת הבר נוער מוזרה", אמרה. "אני מעריכה את המשטרה, והיא עושה הרבה דברים כדי להגיע לחקר האמת, אך עם זאת, בכל ההתנהלות סביב צו איסור הפרסום מדובר בהתנהלות לקויה שאני מתכוונת לבקר במסגרת הוועדה".

גורמים בוועדה מספרים כי הדיון נקבע כבר ביום רביעי האחרון, וכי המשטרה מצאה לנכון רק היום לעדכן כי לא תוכל להגיע לכנסת. "זו בושה וחרפה", אמר אחד מחברי הכנסת בוועדה. "אם הכנסת לא יכולה לבקר, מי יכול? הכל נמצא כבר בכותרות הראשיות באינטרנט".

"יש קושי אמיתי למשטרה להגיע ולנהל דיון פתוח כשתיק חקירה עדיין מתנהל ועוד לא הוגש כתב אישום", אמר מנגד ח"כ וניצב בדימוס דוד צור. "לכן, זה שהדיון מתנהל באינטרנט לא מצדיק דיון פומבי בתיק. יש היגיון בבקשת המשטרה שהדיון יידחה עד אחרי הגשת כתב האישום. המשטרה לא רוצה לבזות את הכנסת, להגיע לדיון ולשתוק, ולכן טוב עשתה יו"ר הוועדה שהחליטה על דחיית הדיון, מחשש לשיבוש הליכי חקירה".

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר בתגובה כי "משטרת ישראל אינה נוהגת לשלוח נציגים לדיונים בכנסת בנוגע לתיקי חקירה קונקרטיים ועל אחת כמה וכמה בתיקי חקירה מתנהלים".