פירון: "למה הרב עובדיה מקלל?"

שר החינוך מ"יש עתיד" פותח חזית נגד מנהיגה הרוחני של ש"ס שהתבטא בחריפות נגד מועמד המפלגה לרב הראשי דוד סתיו. "האם הוא סבור שלדבר כך על מישהו שלא פגשת מעולם זה מוסרי, הלכתי, יהודי?", תהה פירון

קרב הרבנים, ארכיון (חדשות 2)

החזית בין "יש עתיד" ל"ש"ס" עולה מדרגה: פחות מיממה לאחר שתקף הרב עובדיה יוסף בחריפות את מועמדותו של דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי לישראל, עונה היום שר החינוך שי פירון בעמוד הפייסבוק שלו. "למה הרב עובדיה מקלל?!", כתב פירון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האם הוא (הרב עובדיה) סבור שזה מקרב אנשים לתורה וליהדות?", הוסיף פירון בסטטוס שהעלה וזכה לתגובות רבות. "האם הוא סבור שלדבר כך על מישהו שלא פגשת מעולם, זה מוסרי?! הלכתי?! יהודי?!".

סטטוס המריבה, היום (פייסבוק)

בחודשים שחלפו מאז הקמת הקואליציה העמיק המתח בין המפלגות, זאת על רקע סוגיית השוויון בנטל ובחירת הרב הראשי הבא. בעבר תקף הרב עובדיה יוסף בכירים במפלגתו של לפיד וגם את שותפו ל"ברית", נפתלי בנט יו"ר הבית היהודי, על תמיכתם הבלתי מסוגיית ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי לישראל.

אמש, במהלך השיעור השבועי של הרב עובדיה, התייחס מנהיגה הרוחני של ש"ס למועמדותו של סתיו וטען כי מדובר באדם "שאינו ראוי, שאין בו יראת שמיים בכלל". לדבריו, אנשי הבית היהודי הזהירו אותו כי מדובר באיש "מסוכן ליהדות".

הרב עובדיה יוסף אמר כי רצונם של השרים לפיד ובנט בבחירתו של הרב סתיו נובע מאינטרס מובהק הנוגע לרפורמות בגיוס אותן הם מבקשים להוביל. "לפיד ובנט, כמה הם שונאי תורה, רוצים לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם ולגייס אותם לצבא", ניתח הרב. "פתאום הם צועקים 'רוצים את הרב סתיו', אותו הם אוהבים? אם הוא היה תלמיד חכם באמת היו שונאים אותו. שר האוצר, שלא רצה למכור חמץ, כי לא יכול להסתכל ברבנים משנאתו, פתאום הוא רוצה אותו רב? אלא בגלל שהוא מהסוג שלהם, לכן אוהבים אותו".