יוסף: "הרב סתיו מסוכן ליהדות"

על רקע המאבקים לבחירת הרב הראשי לישראל, תקף הרב עובדיה יוסף באופן חסר תקדים את מועמד הבית היהודי לתפקיד, הרב דוד סתיו. "האיש הזה רשע ומסוכן ליהדות", אמר הרב והבהיר כי אין צורך בחוק להארכת כהונתו של הרב שלמה עמאר, אם הבחירה בסתיו כרוכה בכך. צפו בדבריו של הרב עובדיה יוסף במהלך שיעורו השבועי

הקרב על כיסאו של הרב האשכנזי הראשי לישראל הולך ומתחמם. הרב עובדיה יוסף תקף בחריפות במוצאי השבת את הרב דוד סתיו, מועמדה של סיעת הבית היהודי לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האתר החרדי "בחדרי חרדים" דיווח כי מנהיגה הרוחני של מפלגת ש"ס, תקף באופן חסר תקדים את הרב סתיו . הרב אף התייחס ל"חוק עמאר" - החוק שהיה אמור לאפשר כהונה נוספת לרב הספרדי הראשי לישראלי שלמה עמאר, בתמורה לתמיכת מפלגתו במועמד שתציג "הבית היהודי".

הרב דוד סתיו, ארכיון (חדשות 2)

"כל המעמיד דיין שאינו הגון - כאילו מקריב אשרה אצל המזבח, אשרה זה עבודה זרה, להעמיד צלם בהיכל", אמר הרב יוסף בשיעור השבועי. "אדם שהוא לא ראוי, ואני יודע כמה עובדות, כמה ידיעות, שאין בו יראת שמים בכלל". בנוסף, ציין יוסף כי על אף כבודו של הרב עמאר, אנשי הבית היהודי משתמשים בו בכדי לבחור אדם "רשע". "אנשי המפד"ל העידו אצלי: 'היזהרו לכם, האיש הזה מסוכן ליהדות', ואיך אני אחריש כבלע את הקודש?", המשיך הרב.

"לפיד ובנט - שונאי תורה"

הרב עובדיה יוסף אמר כי רצונם של השרים לפיד ובנט בבחירתו של הרב סתיו נובע מאינטרס מובהק הנוגע לרפורמות בגיוס אותן הם מבקשים להוביל. "לפיד ובנט, כמה הם שונאי תורה, רוצים לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם ולגייס אותם לצבא", ניתח הרב. "פתאום הם צועקים 'רוצים את הרב סתיו', אותו הם אוהבים? אם הוא היה תלמיד חכם באמת היו שונאים אותו. שר האוצר, שלא רצה למכור חמץ, כי לא יכול להסתכל ברבנים משנאתו, פתאום הוא רוצה אותו רב? אלא בגלל שהוא מהסוג שלהם, לכן אוהבים אותו".

הרב שלמה עמאר, ארכיון (רויטרס)

על בסיס דבריו אלו, הבהיר הרב עובדיה יוסף כי חוק עמאר, עליו נלחמים בש"ס, אינו נחוץ. "שלא תצא תקלה תחת ידינו", אמר. "בהתחלה תמכנו בחוק שיאפשר לרב עמאר להיבחר, כי הוא ראוי. אבל פתאום גילינו שיש להם הבטחה שסתיו יבחר. איך נשתוק?"

מקורביו של עובדיה יוסף הגיבו לטענותיו בנוגע לרב עמאר וציינו כי "בין הרב עובדיה יוסף לראשון לציון הרב עמאר, שוררת אהבת אמת. אף איש ריב ומדון לא יצליח לתקוע טריז בין גדולי ישראל".