הקלף הסודי של מתנגדי נתניהו: משה כחלון

על רקע חילוקי דעות בליכוד בנוגע למיסוד סופי של המיזוג עם ישראל ביתנו וחשש של גורמים במפלגה מפני השתלטות של ליברמן, יש מי שמנסה להציב אלטרנטיבה לראש הממשלה – משה כחלון. ראש עיריית נצרת שמעון גפסו: "כחלון ניצב בפתח. אם האיחוד ייצא לפועל – הרבה אנשים יפרשו". כחלון בתגובה: "איש אינו מוסמך לדבר בשמי"

אוהבים או יריבים? נתניהו וכחלון (רויטרס)

ראשי ערים ומועצות החברים במרכז הליכוד מביעים בשבועות האחרונים התנגדות נחרצת למהלך מיזוג פוטנציאלי סופי בין הליכוד לבין ישראל ביתנו. כעת הם גם שולפים שפן מהכובע: משה כחלון. פעילים בולטים טוענים כי עיניו של כחלון נשואות לעבר ההחלטות שיקבל רה"מ בליכוד, וכי מופעלים עליו לחצים להציב אלטרנטיבה לנתניהו בתוך הליכוד, במקרה שמהלך האיחוד ייצא אל הפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "אולפן פתוח" בערוץ הכנסת אמר איש הליכוד ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו כי "חברי הליכוד לא מעוניינים שליברמן ישתלט על מרכז המפלגה". לדבריו, "יש לליברמן כבר מאות חברי מרכז שמשרתים אותו, וצירוף של 1,375 חברי מרכז יכול להפוך אותו לבעל הרוב ובכל השליטה במפלגה".

גפסו הוסיף כי שוחח עם כחלון בימים האחרונים וכי צריך להיות ברור ש"כחלון ניצב בפתח, יחד עם אנשים נוספים מהליכוד - חלקם עם הרבה ניסיון פוליטי". לדבריו, "אם האיחוד הזה ייצא לפועל, זה ייצור ליכוד חדש ויהיו הרבה אנשים שיפרשו".

"כחלון ישמור על צביון הליכוד"

ראש העיר נצרת עילית אינו היחיד שמזכיר את אפשרות הצבתו של כחלון - שלאחרונה החליט בעצה אחת עם נתניהו שלא לקחת את תפקיד יו"ר מנהל מקרקעי ישראל - כאלטרנטיבה לנתניהו. מצטרפים אליו עוזרים פוליטיים של חברי כנסת ושרים בליכוד. אחד מהם הבהיר היום: "אנחנו עם כחלון. הוא ישמור על הליכוד ועל הצביון שלו".

"על ראש הממשלה להבין שהאיחוד עם ישראל ביתנו חיזק אותו בעבר, אך בזאת תמה המשימה הפוליטית", אמר היום גורם בכיר בליכוד. "עכשיו אין ברירה אלא להתנתק מישראל ביתנו, כדי לא לאבד את רוח הליכוד, השונה בלא מעט פרמטרים מהמפלגה של ליברמן - אם בענייני דת ומדינה ואם ביחס לתהליך השלום".

הערב (ג') בשעה 19:00 יתקיים בתל אביב כנס של חברי הליכוד המתנגדים למהלך האיחוד, תחת הכותרת "להחזיר את הליכוד לליכוד". מחר תתכנס ועדת הבחירות של המפלגה כדי להכריע בסוגיית הבחירות למוסדות הפנימיים של הליכוד.

בליכוד בחרו שלא להתייחס לפרסום. השר לשעבר כחלון מסר בעקבות הדברים, "איש אינו מוסמך לדבר בשמי עליי, על עתידי או על תוכניותי, כפי שאמרתי לקחתי פסק זמן מהחיים הפוליטים ואינני מתכוון להתערב בבחירות הפנימיות בליכוד. כל פרסום אחר מטעה ואינו מדויק".