המועמדת של רה"מ לשריון בליכוד: "הוא מנהיג חלש"

העיתונאית קרוליין גליק היא המועמדת של רה"מ נתניהו לשריון במקום ה-11 ברשימת המפלגה. לפני מספר שנים תקפה אותו בעקבות עסקת שליט כשכתבה: "הוא פוליטיקאי לא מוסרי, חסר אחריות, מטופש ואופורטוניסטי". הערב מיהרה לתקן את עצמה: "זאת הייתה מחלוקת נקודתית, הוא האיש הנכון לעמוד בראשות הממשלה"

קרוליין גליק, ארכיון (פלאש 90)

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו נענה בשלילה מהעיתונאי אראל סג"ל לגבי שריונו ברשימת הליכוד - המועמדת החדשה שלו היא העיתונאית קרוליין גליק, ממייסדי אתר "לאטמה". אך גליק כך נראה, לא חסכה בעבר ביקורת נוקבת מנתניהו, עליו אמרה לאחר עסקת שליט כי "העסקה חושפת את נתניהו כפוליטיקאי לא מוסרי, חסר אחריות מבחינה אסטרטגית, מטופש ואופורטוניסטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטור שכתבה עבור אתר מאקו לפני מספר שנים תחת הכותרת "העסקה הזו חתומה בדם יהודי", טענה מי שעשויה להיות מספר 11 בליכוד כי "במקרה הטוב נתניהו יוצא מהעסקה הזו כמנהיג חלש שנכנע למניפולציות של התקשורת הקיצונית והתבוסתנית בישראל. התקשורת תיזכר לדיראון עולם על כך שבמשך חמש שנים היא הובילה קמפיין שנועד לאלץ את הנהגת ישראל להיכנע לחמאס.

הריאיון מעורר המחלוקת, ארכיון (מאקו)

עוד הוסיפה גליק כי "העסקה חתומה בדם של קורבנות העבר והעתיד של אותם המחבלים שהוא הסכים לשחרר. שום תירוץ של נתניהו, של המעודדים שלו בתקשורת אחוזת הטירוף ושל ראשי השב"כ, המוסד וצה"ל התבוסתניים וכפי הנראה הלא מקצועיים, לא יכול לסתור את העובדות. נתניהו הוכיח שוב שחטיפת חיילי צה"ל היא הימור בטוח מבחינת שכנינו הפלסטינים", הוסיפה גליק בטור הנוקב, שפרסומו עלול לגרום לרבים בליכוד להרים גבה על כוונתו של רה"מ לשריינה במקום ה-11 ברשימה.

מתקשה למצוא שריון, נתניהו (רויטרס)

הערב טענה: "יהיה אסון אם הוא יוחלף"

הערב גליק נשמעה נחרצת הרבה פחות. בפרסום בעמוד הפייסבוק שלה כתבה: "שמעתי כי האפשרות הממשלה בנימין נתניהו יבקש ממני לקבל אחד ממקומות המשוריינים ברשימת הליכוד הועלתה הערב בתקשורת. עוד הבנתי כי הועלתה בבולטות הביקורת החריפה שהבעתי כנגד החלטתו של ראש הממשלה להיעתר לעסקת שליט כמעין הוכחה כי אינני תומכת בו או סומכת על מנהיגותו.

"ובכן, עליי להבהיר. הייתה לי מחלוקת חריפה וקשה עם ראש הממשלה נתניהו בנושא עסקת שליט. אני גם יודעת כי כפי שאמר כבר אז, הייתה זאת החלטה כואבת ובלתי נסבלת עבורו. לצד המחלוקות, הקשות לעיתים שהיו לי לאורך השנים עם ראש הממשלה, לי אין ספק כי הוא האיש הנכון לעמוד בראשות ממשלתנו ולהנהיג את העם בשנים הקרובות. בסוגיות הדחופות שעל סדר היום. כמו כן, מול הלחצים המופעלים על ישראל מכיוון המערב, אין לי כל ספק שלראש הממשלה אין אח ורע בפוליטיקה הישראלית ויהיה אסון של ממש אם מי מבין מתחריו יעלה לשלטון בשנים הקרובות".