דרישה פנימית במחנה הציוני: "שנו את השם"

ראשי המחוזות הערבים במפלגת העבודה דורשים מיושב הראש יצחק הרצוג לשנות באופן מיידי את השם החדש שניתן למפלגה המאוחדת עם התנועה. "אם השם 'המחנה הציוני' יישאר, נקרא להצביע למפלגות אחרות", אמר ח"כ ראלב מג'אדלה

מג'אדלה והרצוג, ארכיון (פלאש 90)

השם של איחוד העבודה והתנועה ממשיך לגרום לחילוקי דעות: ראשי מחוזות ערבים במפלגת העבודה, בראשות חבר הכנסת ראלב מג'אדלה דורשים מיושב ראש המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג להתנער באופן מיידי מהשם "המחנה הציוני", שלטענתם אינו מייצג אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב (שבת) צפוי מג'אדלה מלווה בשלושה ראשי מועצות אזוריות להיפגש עם הרצוג בבית מפלגת העבודה, ולהציב בפניו את הדרישה לשנות את השם באופן מיידי תוך הצבת אולטימטום: אם דרישתם לא תיענה - יקראו לתומכי המפלגה במגזר הערבי שלא להצביע לה.

על פי דרישת הנציגים הערבים, אם שמה של המפלגה לא ישונה, ימליצו לתומכי המפלגה במגזר הערבי להצביע עבור מפלגות אחרות, בהן הרשימה הערבית המאוחדת שמאגדת בתוכה את המפלגות הערביות.

"אנחנו תומכי מפלגת העבודה ולא המחנה הציוני", אמר מג'אדלה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנחנו שוקלים לא להצביע למפלגת העבודה ואם יידרש גם להחרים את המפלגה. אם הרצוג לא ייענה לבקשתנו לשנות את השם נמליץ להצביע למפלגות אחרות".