בנט מכחיש: לא טרפדתי את מינוי כחלון

יו"ר הבית היהודי מכחיש בריאיון מיוחד שישודר במלואו בחדשות סוף השבוע, שעקב הסכם קואליציוני איתו - משה כחלון לא מונה ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל. "לא דיברנו על הנושא הזה", הדגיש. בנט הצהיר שבכוונתו לחוקק חוק לפיו בישראל יהיה רק רב ראשי אחד

איך נראית הפוליטיקה החדשה של שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט, בין חוק הגיוס לבין משבר הרבנות? היום הוא קם לכותרות שמבשרות שהוא הוא זה שאשם באי-מינוי משה כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל. בריאיון בלעדי שישודר במלואו במוצאי שבת ב-20:00 הוא אומר: "ראש הממשלה לא דיבר איתי על הנושא הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא מטרפדים כלום", אמר בנט. "אני חושב שכחלון הוא אדם נהדר ועל פי ההסכם הקואליציוני הוא זכאי להתמנות לתפקיד הזה. אנחנו לא נעצור כזה דבר". כשנשאל האם נתניהו הבטיח משהו שהוא לא יכול לקיים, השיב: "תשאלי את משה כחלון ואת ראש הממשלה. זה לא ענייני". הוא המשיך והדגיש: "לא דיברנו על הנושא הזה".

השר בנט התבטא בריאיון גם בנושא הרבנים הראשיים לישראל. ברוח הרפורמה שלו בשירותי הדת, הוא מתחייב להעביר חוק שיבטל את המנהג של רב ראשי ספרדי ואשכנזי. "הגיע הזמן שיהיה לנו רב ראשי אחד, לא צריך רב ראשי אשכנזי ורב ראשי ספרדי, אנחנו כולנו עם אחד". 

הריאיון המלא - בחדשות סוף השבוע, מוצאי שבת ב-20:00