האם משה כחלון יתמודד לראשות עיריית חיפה?

לחדשות 2 נודע כי השר לשעבר העביר לאחרונה את כתובתו מעתלית לחיפה. מקורביו אישרו כי הוא שוקל להתמודד על ראשות העירייה, אך טרם החליט סופית. היום הודיע נתניהו שכחלון לא ימונה ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל

ראש עיריית חיפה הבא? כחלון (פייסבוק)

האם השר לשעבר משה כחלון סימן לעצמו את היעד הבא? לחדשות 2 באינטרנט נודע כי כחלון, ששימש בממשלה הקודמת כשר הרווחה והתקשורת וזכה לפופולריות רבה בציבור, העביר את כתובת מגוריו מעתלית לחיפה. זאת, על מנת שיוכל להתמודד בבחירות הקרובות לראשות עיריית חיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משה כחלון סירב להגיב לפרטים, אולם מקורבים לו אישרו כי הוא אכן עבר לחיפה לפני כארבעה חודשים. על פי החוק, לכחלון בהחלט יש אפשרות להכריז כעת על מועמדות לתפקיד, לאחר שהתאריך האחרון שעד אליו צריך מועמד לעבור לחיפה בשביל להצטרף למירוץ הוא 12 בספטמבר 2013.

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט ציין חבר מועצת העיר, יעקב בורובסקי, כי משה כחלון הוא חבר קרוב שלו וכי הם בקשר קרוב. "כיוון שלא שמעתי ממנו דבר", אמר בורובסקי, "אני לא יכול להתייחס לאמירה כזו או אחרת, למעט דבר אחד: כולנו שותפים לרצון להחליף את יונה יהב".

תפקיד יו"ר מנהל מקרקעי ישראל כבר לא מחכה לכחלון

מוקדם יותר היום, למרות ההסכם שנקבע ביניהם לפני הבחירות, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לכחלון, כי הוא לא ימונה לתפקיד יושב ראש מנהל מקרקעי ישראל.

בפגישה שהתקיימה בין השניים הסביר נתניהו לכחלון כי ההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל מידי משרד השיכון לאחריותו של ראש הממשלה, ולכן לא ניתן להוציא לפועל את המינוי שתוכנן.

״תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התכניות שהיו לנו", אמר ראש הממשלה. "גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל תחת משרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל".

פחות מיומיים לפני הבחירות לכנסת ה-19, קיימו נתניהו וכחלון מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו השניים על המינוי המתוכנן שנעשה במטרה להוריד את מחירי הדיור. ההערכה אז היייתה כי ההצהרה המשותפת, שנאסרה לשידור בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות, נועדה כדי למנוע את בריחת המצביעים מהליכוד.