רה"מ הודיע לכחלון: לא תמונה ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל

הרפורמה שנכשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בצהריים עם משה כחלון והודיע לו כי למרות ההודעה ערב הבחירות השר לשעבר לא יוכל להתמנות ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל. הסיבה לדברי נתניהו - ההסכמים הקואלציונים

למרות ההסכם שנקבע ביניהם לפני הבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום לשר הרווחה והתקשורת לשעבר משה כחלון, כי הוא לא ימונה לתפקיד יושב ראש מנהל מקרקעי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה שהתקיימה בין השניים הסביר נתניהו לכחלון כי ההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל מידי משרד השיכון לאחריותו של ראש הממשלה, ולכן לא ניתן להוציא לפועל את המינוי שתוכנן.

״תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו", אמר ראש הממשלה. "גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל תחת משרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל".

פחות מיומיים לפני הבחירות לכנסת ה-19, קיימו נתניהו וכחלון מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו השניים על המינוי המתוכנן שנעשה במטרה להוריד את מחירי הדיור. ההערכה אז היייתה כי ההצהרה המשותפת, שנאסרה לשידור בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות, נועדה כדי למנוע את בריחת המצביעים מהליכוד.

הם אשמים? "בגלל ההסכמים הקואליציוניים" (AP)
את תפקיד יושב ראש מנהל מקרקעי ישראל מחזיק באופן מסורתי שר הבינוי והשיכון. אלא שנתניהו ביקש להוציא את האחריות על תחום הדיור מידי המשרד, בהתאם להצהרותיו טרם הבחירות כי תיק הבינוי והשיכון יישאר בידי הליכוד ביתנו.