מבוכה בליכוד: כל הקלפיות בפריימריז ייספרו מחדש

בית הדין של המפלגה הורה על ספירה מחודשת של כל הקלפיות בפריימריז, בשל טענות לאי סדרים. בכך התקבל הערעור של דיכטר על הצבתו במקום 26, למרות התנגדותה של חוטובלי. "הספירה המחודשת תפתח תיבת פנדורה, אך אין מנוס", הסבירו בבית הדין

הפריימריז בליכוד (פלאש90)

לאחר הדיווחים על אי דיוקים וקולות שלא נספרו, בית הדין של הליכוד הכריע הבוקר (שישי) לספור מחדש את כל הקלפיות בבחירות המקדימות במפלגה. המחלוקת העיקרית הייתה בין ח"כ ציפי חוטובולי לח"כ אבי דיכטר - שכל אחד מהם טען שהשיג יותר קולות מהשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה למרות התנגדות חוטובלי, ובכך התקבל במלואו הערעור של אבי דיכטר על הצבתו במקום 26. "הספירה המחודשת תפתח תיבת פנדורה בליכוד, ותגרום למפלגה נזק, אולם אין מנוס מכך", הבהירו בבית הדין.

בית הדין קבע שלאור העובדה שמדובר בהפרשי קולות קטנים, יש לבצע ספירה מחדש רק של הקולות הקשורים לציפי חוטובלי ואבי דיכטר ועל ידי כך לקבוע את ההפרש בינהם ולשקף את רצון הבוחר. מהליכוד נמסר כי חוטובלי הגישה בקשה לדיון נוסף בהרכב של חמישה שופטים, וביום ראשון הוא ייערך בפני נשיאות בית הדין.

הקרב נמשך. חוטובלי ודיכטר (פלאש 90 מארק ישראל סאלם)

ביום שלישי האחרון, בית הדין, בראשות חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר פנה ליועץ המשפטי של התנועה והודיע לו כי אם לא יימצא פתרון פוליטי לשיבוצם של ח"כ ציפי חוטובלי וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר עד יום שישי, בית הדין ידרוש ספירה חוזרת של כל הקולות בפריימריז.

ההודעה הגיעה לאחר שוועדת הבחירות של הליכוד קבעה כי חוטובלי תקודם למקום ה-20, ואילו דיכטר יידחק למקום ה-26 ברשימת המפלגה לכנסת.

מוקדם יותר השבוע החליטה ועדת הבחירות של הליכוד לקבל את הערעור שהגישה סגנית השר, ח"כ ציפי חוטובלי, לתוצאות הבחירות המקדימות שנערכו לפני יותר משבועיים במפלגה.

בהכנת הידיעה השתתף עזרי עמרם