יעלון נגד לפיד: לא מנהלים מדינה בפייסבוק

שר הביטחון תקף בכנס פעילים סגור את שותפו לממשלה, לפיד. "אני לא מתכופף בפניו", התגונן בהתייחסו לעימות על חוק השוויון בנטל. "אני לא רוצה לחיות במדינה שבה אני לוקח תלמידי תורה לכלא"

מה שהיה אמור להיות חוג בית סגור של פעילי הליכוד בשרון, הפך בשבוע שעבר לזירת תקיפה: שר הביטחון נגד שר האוצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בקהל כולם היו ליכודניקים. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון פתח את דבריו בסקירה ביטחונית עמוקה, אך עד מהרה הבין שאת שומעיו מעניינים דברים אחרים. "עד כמה לפיד ינהל את הממשלה?", נשאל יעלון. "עד כמה הוא ינהל אותנו ועד מתי נתכופף מולו?".

"אני לא מתכופף, כפי שאתם שמים לב", השיב שר הביטחון כפי שניתן לראות בצילומים שהגיעו לידי חדשות 2, ותקף את הנוהג של שר האוצר לפיד להתבטא בעיקר דרך הרשת החברתית: "אלה שחושבים שאפשר לנהל את החיים או המדינה בפייסבוק - שיידעו שזה לא עובד".

השר יעלון התבטא בחוג הבית גם נגד המדיניות שקידם לפיד בדיוני גיוס החרדים: סנקציות פליליות ואכיפה מחמירה. "בשנה שעברה התגייסו 1,500 חרדים בלי שהכרזנו מלחמה ובלי ללכת כלא", אמר. "מי שחושב שעל ידי התנפלות עליהם ואיומים, כמו פלסנר בזמנו וכמו שכמעט קרה עם 'יש עתיד' - ישר לכלא, אני לא רוצה לחיות במדינה יהודית שבה אני לוקח תלמידי ישיבה מלימוד תורה לכלא".

לפיד. לא מגיב לדברים (AP)

הוא נשאל על ידי הקהל גם על נושא אחר, תקציב הביטחון, דווקא בהתמקדות בתחנת הרדיו הצבאית: "מה עדיף, רזי ברקאי בגלי צה"ל או קיצוץ במילואים? למה לא מקצצים גם בכוכבי גלי צה"ל?". יעלון השיב בדיפלומטיות-מה, "גלי צה"ל זה נושא רגיש וכל התעסקות בו קשורה לחופש הביטוי וחופש העיתונות. אני משתדל שהתחנה לא תהיה על חשבון התקציב אלא שיהיו לה מקורות מימון משל עצמה".

בלשכת השר לפיד ביקשו שלא להתייחס הערב לדברים.