שר השיכון תוקף את שר האוצר: "לא אתמוך בחוק ההסדרים"

אחרי שהסתכסך עם הליכוד בנושא גיוס הישיבות, נדמה כי שר האוצר עומד בפני משבר גם עם אחיו מהבית היהודי. שר השיכון והבינוי, אורי אריאל הגיב לתכנית האוצר וכתב: "אסור לאשר את חוק ההסדרים"

למרות הברית בין יש עתיד לבית היהודי, נראה כי כשזה מגיע לאישור תקציב המדינה - הברית אינה איתנה עוד כשהייתה. שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, שיגר הערב שני מכתבים, בהם הוא תוקף את תכנית האוצר להורדת מחרי הדיור ואת טיוטת חוק ההסדרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב ששלח לשר האוצר לפיד, כתב השר אריאל כי "להפתעתי הרבה שלחת הצעות לדיון שבראשותי, הצעות שלא סוכמו בינינו, ולא שלחת הצעות שכן סוכמו. אתנגד לכל הצעותיך. הדרך שלי היא אינה הדרך שלך להפחתת מחירי הדיור. לא באמצעות הרשות למקרקעי ישראל ולא באמצעות דיור למשתכן". למעשה אריאל מאשים את לפיד בסיפוח משרד הבינוי והשיכון למשרד האוצר.

אריאל כתב מכתב נוסף ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין ולשרת המשפטים, ציפי לבני, בהם כתב כי חוק ההסדרים, שנוסח על ידי משרדו של לפיד, נעשה באופן לקוי וחסר, בלי התייעצות עם השרים וטען כי נערך במינהל לא תקין. משמעות טענותיו של אריאל הן כי טיוטת חוק ההסדרים אינה חוקית.

המתיחות בקואליציה נמשכת

הבוקר האשים אריאל את "יש עתיד" בעצירת הדיונים בוועדת פרי והודה כי לא הבין מדוע נגרם המשבר. בריאיון לתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל אמר שר הבינוי כי "יש פה התנהלות לא מובנת. יש בין הבית היהודי ליש עתיד מתווה משותף לשוויון בנטל שהשר פרי בעצמו עמד על כך שיהיה חלק מהחלטת הממשלה. הגענו לסיכום כמעט כל הסעיפים של הצעת החוק החדשה לשוויון בנטל בצורה סבירה ולאחר מאמצים רבים, אלא שברגע האחרון החליטו ביש עתיד לפוצץ את המגעים, ולא ברור לי מה קרה. כנראה שלכל אחד יש את הצרכים הפוליטיים שלו".

עם זאת, אריאל אמר עוד כי הוא מאמין שאנשי יש עתיד יהיו אחראים דיים לפתור את המשבר."יש עתיד לא תתקפל ותעמוד בדיוק על מה שהיא חתמה. יש שם אנשים אחראיים, רציניים ואני סומך עליהם שיעמדו במילתם ולא ישברו אותה".

המתיחות והחיכוכים בקואליציה נמשכים גם ברמות אחרות, על רקע תחושת יש עתיד כי חברי הכנסת של הליכוד ביתנו נותנים ליש עתיד ולפיד "לשכב על הגדרות" במסגרת הצגת תקציב המדינה והגזירות. אתמול ח"ג גילה גמליאל מהליכוד ביתנו הצביעה נגד העלאת המע"מ כמו גם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס שהצטרפה למרד. לאחר מכן שוחח לפיד עם מספר שתיים בליכוד ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ותהה מדוע ח"כ לוי-אבקסיס אינה מגבה את מדיניות האוצר.