אלי ישי בריאיון ראשון אחרי ההדחה: "היו לי הרהורי פרישה"

לפני שבועיים הודח אלי ישי מראשות ש"ס לטובת אריה ומאז הוא שתק והמשיך על המשך דרכו. הערב הוא מדבר לראשונה מחשבות הפרישה, דרעי והיחסים עם הרב עובדיה יוסף. צפו בריאיון

"כשהוחלט על השלישייה, היו לי למען האמת הרהורי פרישה" - כך חושף ח"כ אלי ישי, יושב ראש ש"ס לשעבר בריאיון ראשון מאז שהודח מראשות התנועה לטובת אריה דרעי. ישי הצטרף לתנועה לפני 30 שנה, וכעת הוא צריך להתרגל מחדש להית ח"כ מהשורה בספסלי האופוזיציה.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הרב דיבר איתי וביקש שלא אחשוב אפילו על המהלך הזה. אהבתי לרב אינה תלויה בדבר, ואני אמשיך לעמוד איתו, ללכת איתו, לאורך כל הדרך", הוא הדגיש. עם זאת, הוא ציין את הקושי הרב כשקיבל את הבשורה המרה: "אין ספק, אני בשר ודם. כל אדם היה מקבל את זה בקושי, יחד עם זאת אמרתי - זה אמצעי התפקיד והתואר".

ברגע שהרב קיבל את ההחלטה ישי לא חשב לרגע לערער: "ראיתי את השיקולים האלה, חשבתי, שקלתי, הרב אמר מה שאמר ביקש ממני לא לחשוב על פרישה וביקש שאמשיך. אני מאז ומתמיד לא מערער על דברי הרב, וכך עשיתי. אני מקבל את דין מועצת חכמי התורה, מבחינתי דור שלם יציית למועצת חכמי התורה ולא יערער - וכך גם אני אפעל". הוא הבהיר כי אהבתו אל הרב אינה תלויה בדבר.

הוא התייחס גם למתקפה המתמשכת על מפלגתו: "כדי לקבל כותרות הרבה מאוד מהפוליטיקאים בוחרים לתקוף - ואם לא תוקפים את החרדים אז לא יהיו להם כותרות. רוב הציבור אוהב את ש"ס ואת המסורת היהודית".

"מאחל הצלחה לאריה דרעי"

"אריה דרעי נבחר כיו"ר התנועה ואני מאחל לו הצלחה. אני אעשה הכל למען הכלל ולמען התנועה", הוא סיכם. לשאלתנו האם הוא יתמודד לראשות עיריית ירושלים, השיב ישי כי הנושא לא נמצא כרגע על הפרק, אך לא שלל את האפשרות.

מחנה דרעי פעל כל העת כשישי היה היו"ר והשאלה המרכזית כעת האם עכשיו יפעל מחנה ישי בזמן שדרעי הא היו"ר. אם המפלגה תמשיך כך היא לא תשרוד ובימים האלה היא צריכה להראות אחדות. אתגר נוסף של בכירי ש"ס הוא להשאיר את המפלגה רלוונטית, זאת לאחר שבהנהגה המשולשת הם לא נתנו מספיק את הדעת לבנט ולפיד.