השר לפיד יעביר עשרות מיליוני שקלים לאוניברסיטת אריאל

שר האוצר החדש ביטא בתחילת השבוע דעות ימניות בריאיון לניו יורק טיימס, היום מתברר שהוא גם עושה. לפיד הורה על העברת 50 מיליון שקלים לתקצוב האוניברסיטה באריאל, זאת למרות התנגדות חריפה של אנשי משרדו, אנשי הות"ת ופרופ' טרכטנברג

לא רק מדבר ימינה אלא גם עושה: שר האוצר הטרי יאיר לפיד יעביר 50 מיליון שקלים לתקצוב אוניברסיטת אריאל בשומרון בשנה וחצי הקרובות, למרות התנגדות אנשי משרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת השבוע העניק לפיד ריאיון לעיתון האמריקני "ניו יורק טיימס" בו הציג דעות ימניות ביחס לאלה שהשמיע במהלך קמפיין הבחירות. "לא צריך להקפיא בנייה בהתנחלויות כדי לחדש את המו"מ", אמר לפיד והבהיר עוד כי אינו רואה באבו מאזן פרטנר אמיתי לשלום וטען גם שהוא מתנגד לקיצוץ בהטבות שניתנות לישראלים שעוברים לגור בשטחים.

עוד עשרות מיליונים, האוניברסיטה באריאל (יצחק שליסל)

ובסוף השבוע מתברר כי שר האוצר הורה כאמור על העברת עשרות מיליוני שקלים לאוניברסיטה באריאל. דוברת המשרד טענה בפני חדשות 2 כי מדובר בגרושים, אך בדיקה מקורות אחרים במשרד מבהירים כי על פי הוראת לפיד יועברו כבר השנה 20 מיליון שקלים לוועדה התכנון והתקצוב (ות"ת) ובשנה הבאה סכום של 30 מיליון שקלים, וזאת תחויב להעביר אותם לאוניברסיטה.

יש לציין שהמהלך הזה נעשה בניגוד גמור לדעתם של אנשי הות"ת, פרופ' מנואל טרכטנברג ואפילו אנשיו של לפיד באוצר. המהלך למעשה הוא המשך הדרך של שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ שהיטיב עם המתנחלים והעביר אף הוא לאוניברסיטה באריאל 50 מיליון שקלים מהרזרבה התקציבית של משרד האוצר זמן קצר לפני הבחירות.