מסתמן: תיק החקירה בפרשת החשד לאי סדרים במפלגת הבית היהודי ייסגר

חקירת המשטרה בחשד לאי סדרים במפלגת הבית היהודי נמצאת על סף סיום ובמשטרה מעריכים כי ח"כ סלומיאנסקי לא עבר עבירה פלילית. אם לא יחול שינוי דרמטי, ימליצו לסגור את תיק החקירה בחשד לקניית קולות בפריימריז המפלגה

חקירת המשטרה בחשד לאי סדרים בפריימריז של מפלגת הבית היהודי: פחות משבועיים לאחר שנחקר באזהרה במשך כשש שעות, במשטרה מעריכים כי חבר הכנסת ניסן סלומיאנסקי לא עבר עבירה פלילית וימליצו על סגירת התיק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה מסכמים כעת את התיק, ועל פי הדיווח - אם לא יחול שינוי בלתי צפוי - הם ימליצו לסגור אותו. על פי החשד, סלומיאנסקי, המשמש גם יו"ר ועדת הכספים, היה מעורב בקניית קולות ובמימון קולות מתפקדים בפריימריז של הבית היהודי לפני כחצי שנה.

קבלני קולות טענו אז שתמורת תשלום שקיבלו - לפי הנטען, בסכומים של מאות אלפי שקלים - סיפקו אלפי מתפקדים לסלומיאנסקי בפריימריז. כל אלו ששמם הוזכר בפרשה נחקרו או העידו במשטרה.

החשד: קנה קולות של מתפקדים

ישובו לשגרה? סלומיאנסקי ובנט (חדשות 2 ופייסבוק)
הפרשה נחשפה כאשר במהלך חודש פברואר תועדו שני קבלני קולות מספרים כי חבר הכנסת קנה מהם קולות בפריימריז בכסף מזומן, והתברר כי מי שהביא את החומר הוא חוקר פרטי ששכר נפתלי בנט - יו"ר המפלגה.

עם תום הפריימריז במפלגת הבית היהודי, הכה חבר הכנסת סלומיאנסקי בהלם את חברי מפלגתו כשזכה במקום הראשון. בשיחות שהוקלטו ותועדו במצלמות נסתרות מתקבלות התשובות, לכאורה, כיצד פילס את דרכו לצמרת רשימת המפלגה לכנסת.

אביחי אמרוסי, מנהל ישיבה מנתניה, סיפר בשיחה גלויה עם אדם שמתחזה לתורם על דרך מקורית להשיג תקציבים לישיבה שלו - מפקד המוני לבית היהודי בתמורה לתשלום במזומן מסלומיאנסקי.