פרקליטו של ראש הממשלה: "בני הזוג נתניהו חיים בצניעות"

מקורבו של נתניהו, עורך הדין יוסי כהן, יצא להגנתו של ראש הממשלה. בריאיון ל"פגוש את העיתונות", אמר כהן כי "נתניהו עובד קשה מאוד. זה התפקיד הכי קשה שיש". הוא התייחס לסעיפי תקציב מעון ראש הממשלה שנחשפו, ואמר:"בואו לבית ראש הממשלה ותראו את הצניעות והחלודה"

בעקבות פרשת "המיטה המעופפת" וחשיפת תקציב מעון ראש הממשלה, דחה פרקליטו, עורך הדין יוסי כהן, את הטענות מכל וכל ואמר כי "בני הזוג נתניהו אינם חיים חיים ראוותניים". "בואו לבית ראש הממשלה", אמר. "תראו את הצניעות והחלודה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הבית הזה הוא לא בית רגיל", פתח הפרקליט את דבריו. "למעשה, זה מבנה שהחלק הגדול ממנו הוא משרדים ומקום לקבלת אורחים. בבית הזה יש פעילות עצומה לאין שיעור. לא פעם אני נמצא שם בשעה 22:00 בלילה ואני רואה שראש הממשלה נכנס למשרד ויושב ועובד עד 23:00".

לדבריו, הוצאות מעון ראש הממשלה זינקו מכמה סיבות. "ראשית, הפעילות בבית ראש הממשלה גדלה לאין שיעור. מדובר בתפקיד הכי קשה בעולם. בבית הזה כל הזמן מבקרים ראשי מוסד ומערכות ביטחוניות, שרים, נשיאים וראשי ממשלה. גם העובדים עצמם אוכלים על חשבון הבית".

"ראש הממשלה עובד קשה מאוד; זה התפקיד הכי קשה שיש"

לכשעומת עורך הדין עם שאלת סעיף האיפור, שעל פי הנתונים זינק מ-30 אלף שקלים לכ-60 אלף שקלים, אמר: "אנחנו יודעים ש-64 אלף שקלים לדבר כזה זה אפילו סמלי. ראש הממשלה צריך להיראות במיטבו בפני מנהיגי העולם. מדובר בתקציב די צנוע יחסית".

פרקליטו של נתניהו המשיך ותירץ את הזינוק המטאורי בתקציב הניקיון, ואמר כי אין מדובר כלל וכלל בסעיף שכולל רק הוצאות ניקיון. "זה שקר ובדיה. מה שמכונה הוצאות ניקיון אלה הוצאות של כל העובדים והמזון בבית ראש הממשלה. הייתה תקופה שבה לא הייתה מבשלת ונאלצו להזמין אוכל מבחוץ. בשל כך, הייתה עלייה בסכומים שהוצאו".

"ראש הממשלה שלנו, בניגוד לכל אדם רגיל, לא מפסיק לעבוד אף פעם", אמר עורך הדין. "גם כשהוא מגיע לביתו בקיסריה בסופי שבוע - הוא ממשיך לעבוד כל הזמן. בני משפחת נתניהו לא חיים חיי ראווה. חייהם צנועים מאוד".

בהמשך, נשאל מקורבו של ראש הממשלה על פרשת "המיטה המעופפת", שעליה השיב: "מדובר בהפרזה ואי דיוק. זו הטייה של התקשורת. הסיבה שהמטוס עלה כחצי מיליון שקלים יותר היא לא בגלל המיטה. צריך להבין שראש הממשלה היה עסוק בטקסים". הוא המשיך וניסה "לרכך" את הפרשה, ואמר: "המיטה במטוס זה בסך הכל דיקט עם מזרן גומי".