עלות אירוח הנשיא אובמה: 1.3 מיליון ש"ח

התקציב המוקדש לבית הנשיא עלה בצורה דרמטית מאז שנכנס שמעון פרס למשכן. עלות אירוח אובמה בלבד עומדת על למעלה ממיליון שקל. השבוע עוד דווח על עלייה משמעותית תוך ארבע שנים בהוצאות מעון ראש הממשלה נתניהו: התקציב זינק ב-80% משנת 2009 ועד לשנת 2012

תקציב בית הנשיא לשנת 2012 עמד על סכום עתק של 63 מיליון שקלים, פי 3 מתקציב בית הנשיא בשנת 2000 - כך מדווח העיתון "מעריב". בבית הנשיא הסבירו את הסכום הגבוה בצורך לבצע שיפוץ יסודי בבית הנשיא, והשיפוץ הושלם בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עתה, מתפרסמים גם נתונים נוספים לפיהם סכום הכספים שהוציא בית הנשיא עבור ביקורו בן היומיים של נשיא ארה"ב ברק אובמה בחודש מרס עומד על יותר ממיליון ו-300 אלף שקלים. מאות אלפי שקלים מתוך תקציב זה הופנו לטובת שיפוץ ושיפור תשתיות, שלכאורה כבר שופצו במהלך השנה שעברה. סכום זה מצטרף כמובן לתקציב השנתי - 63 מיליון שקלים.

אז איך הושקע הסכום הגבוה? על ליטוש מעקה ומדרגות עץ בבית הנשיא, למשל, הוצאו 45 אלף שקלים. החלפת שטיחים בקומה השנייה עלתה 100 אלף שקלים, ומטבח בטרקלין - 120 אלף שקלים. ואם זה לא מספיק, עלות שיפוץ שירותי אורחים בבית הנשיא עמד על 40 אלף שקלים, ואילו שיפוץ חדר אמבטיה במקלט עלה למשלם המיסים 50 אלף שקלים.

תגובת בית הנשיא: "הוצאות אירוח הנשיא אובמה נעשו מתקציב משרד החוץ ועל פי הנחיות מקובלות לאירוח מנהיגים רמי דרג. חצי מיליון שקלים הוצאו מתקציב בית הנשיא לתגבור אבטחה על פי דרישות השירות החשאי האמריקני. רק 80 אלף שקלים הוצאו על שיפור חזית הבית והגינה".