"לפיד לא רצה להיתפס כנוע". נמשכים חילופי ההאשמות בין דרעי ללפיד

הקרב בין יו"ר ש"ס ליו"ר יש עתיד נמשך. בעוד לפיד טוען כי לא סיכם עם דרעי על ביטול הקיצוץ במוסדות החרדיים – אלא על דחייתו, בסביבת דרעי מציגים תמונה אחרת. לטענתם, במהלך המגעים הקואליציוניים נמצא סעיף שמאפשר ללפיד גם למנוע את הקיצוץ וגם לרדת מהבטחת הבחירות, וזאת מבלי להציג כניעה לחרדים

לפיד ודרעי. קרב גרסאות (חדשות 2)

ההתכתשות בין יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ליו"ר ש"ס אריה דרעי נמשכת. בסביבת דרעי דוחים את הטענות של לפיד כי הקיצוץ במוסדות החינוך החרדיים רק יידחה וטוענים כי סוכם על ביטולו של הקיצוץ לחלוטין. לדבריהם, לפיד רקם מהלך שייאפשר לו גם לבטל את הקיצוץ וגם לא להצטייר כמי שנכנע לחרדים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי שלפיד כינה את דרעי "שקרן" והבהיר כי סיכם איתו רק על דחיית הקיצוץ ולא על ביטולו, בסביבת דרעי מציגים את הדברים אחרת. לטענתם, ייתכן כי גורמים שהיו מעורבים במגעים הקאוליציוניים בין יש עתיד לש"ס, הם שמצאו את הסעיף החוקי שבגינו נדחה הקיצוץ שהבטיח לפיד במוסדות החינוך החרדיים. המטרה היתה לתת לו "סולם" לרדת מהבטחת הבחירות שלו, ולמנוע את הקיצוץ מבלי שייתפס כמי שנכנע ללחצים פוליטיים של החרדים.

הקיצוץ לישיבות - בוטל או נדחה?

לפיד מציג גרסה שונה. למעשה, ביטול התקצוב של רשת החינוך של ש"ס "אל המעיין" הפך לדחייה של הקיצוץ, לאחר שהבין כי כל עוד לא קיימת אלטרנטיבה לרשת לא יוכל לקצץ במוסדות החרדיים. "שר החינוך ניגש אלי ואמר שיש בעיה בביטול של תקנה שהעניקה תקצוב מלא ל"אל המעיין"", הסביר יו"ר יש עתיד, "שאלתי מה הבעיה, ושי הסביר שעד שלא נקים באופן רשמי רשת חינוך ממלכתית-חרדית, אנחנו בעצם מבטלים להם את התקציב בלי להציע שום אלטרנטיבה".

לדבריו, השניים סיכמו שיידחו בחצי שנה את ביטול התקנה עד להקמת הרשת החדשה - שתהווה את אותה אלטרנטיבה. "לפני שחזרתי לחדר אמרתי לשי: 'אתה יודע מה, אם כבר דוחים, צלצל לדרעי ותספר לו. אין סיבה שהוא ישמע על זה ממישהו אחר."

לפיד ופירון טוענים כי שוחחו עם דרעי דקות לפני אישור התקציב בממשלה על מנת להודיע לו שהקיצוץ במוסדות החינוך החרדיים יידחה ולא יבוטל. בסביבת דרעי זועמים אחרי שכבר פרסמו הודעה לתקשורת שבישרה על סיכום לכאורה על ביטול הגזירה.

"תמוה שיושב ראש עתיד ומספר 2 במפלגתו לא מסונכרנים, גם לא בהודעות שהם מוציאים לתקשורת", מסרו מקורביו של יו"ר ש"ס. "שי פירון שוחח עם דרעי והתייעץ עמו עוד לפני ההחלטה ואף הודיע על סיכום בינו לבין יושב ראש ש"ס בנושא בהודעת משרדו", אמרו. שני הצדדים מבינים כי היתה דחייה בקיצוץ בשל היעדר אלטרנטיבה, אך בש"ס רואים זאת כביטול מחולט.

תקציב המדינה אושר - עדכונים שוטפים:

ביקורת חריפה על התקציב: "סטירת לחי מצלצלת"

לפיד תקף את דרעי: "עשה עלינו סיבוב"

הממשלה אישרה את תקציב המדינה

לפיד למען ש"ס? "נמנע הקיצוץ בחינוך החרדי"