לפיד תקף את דרעי: "הוא עשה עלינו סיבוב ושיקר"

על רקע הדיווחים לפיהם שר האוצר ויו"ר ש"ס אריה דרעי הגיעו לסיכום לפיו רשת החינוך של המפלגה "אל המעיין" לא תיפגע מהקיצוצים, הבהיר לפיד בעמוד הפייסבוק שלו: "זה שקר. דרעי עשה עלינו סיבוב"

לפיד ודרעי. חילופי האשמות (חדשות 2)

האישור - וההאשמות שאחריו: זמן קצר לאחר אישור התקציב על ידי הממשלה, התפנה שר האוצר לתאר בעמוד הפייסבוק שלו את המתרחש בדיוני העברת התקציב הלילה. לפיד תקף גם את יו"ר ש"ס, אריה דרעי, שפרסם שרשת החינוך של המפלגה "אל המעיין" לא תסבול מהקיצוצים לאחר שהסכים על כך עם לפיד - לכאורה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש פרסם יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי כי הוא והשר לפיד הגיעו לסיכום לפיו לא יהיה קיצוץ ברשת החינוך של תנועת ש"ס. "יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ושר האוצר יאיר לפיד, הגיעו הערב לסיכום כי שר האוצר מוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך העצמאי", נכתב בהודעה הרשמית מטעם דרעי.

דרעי הדגיש כי "הורדת הקיצוץ על ידי שר האוצר, היא תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו". בש"ס הוסיפו וציינו שהסיכום הושג בתום משא ומתן ארוך שהבשיל אחרי שניהל אותו דרעי מול שר החינוך הרב שי פירון מיש עתיד.

אלא שב"יש עתיד" טענו שמדובר רק בדחיית יישום הפחתת התקציב של רשתות מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי ולא בהורדה מהפרק של הקיצוץ. בעקבות הדברים שפרסם דרעי שהסבו נזק רב ללפיד ומפלגתו, בחר שר האוצר לפרסם הבוקר פוסט בפייסבוק בו בחר להבהיר מה בדיוק אירע. 

"דרעי שיקר ועשה עלינו סיבוב"

"באחת בלילה יצאתי לרגע מחדר הממשלה, הצצתי בטלפון שלי וגיליתי שהבעיה החדשה איתי היא שאני רך מדי כלפי החרדים", כתב לפיד. "שר החינוך, שי פירון, ניגש אלי ואמר שיש בעיה בביטול של תקנה שהעניקה תקצוב מלא ל"אל המעיין", רשת החינוך של ש"ס. שאלתי מה הבעיה, ושי הסביר שעד שלא נקים באופן רשמי רשת חינוך ממלכתית-חרדית, אנחנו בעצם מבטלים להם את התקציב בלי להציע שום אלטרנטיבה", הבהיר שר האוצר.

"קיימנו דיון קצר, ובסוף סיכמנו שנדחה בחצי שנה את ביטול התקנה עד להקמת הרשת החדשה. לפני שחזרתי לחדר אמרתי לשי, "אתה יודע מה, אם כבר דוחים, צלצל לדרעי ותספר לו. אין סיבה שהוא ישמע על זה ממישהו אחר."

אלא שההחלטה לבשר לדרעי על הדחייה עלתה ללפיד במחיר ציבורי יקרי - כך לדבריו. "שכחתי עם מי יש לי עסק. דרעי עשה עלינו סיבוב מסביב לעולם ומכר לתקשורת שנכנענו לו והחלטנו לבטל את הקיצוץ ל"אל המעיין", תקף לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "האמת, אני לא מבין אותו. לא רק שזה שקר גלוי, הוא גם מנע את האפשרות שננסה אי פעם לשתף איתו פעולה בנושאים החשובים לציבור שלו", הבהיר לפיד.

לפיד על התקציב: "קשה, אבל כזה שיש בו תקווה"

בדבריו התייחס שר האוצר גם לאישור התקציב הלילה ולביקורת הקשה שהוטחה בו לאור הגזירות והקיצוצים שביצע משרדו: "זה תקציב קשה, הכולל העלאת מיסים ואת הקיצוץ הגדול ביותר בתולדות המדינה, אבל הוא גם תקציב של תקווה שבתוך שנה וחצי ישפר באופן משמעותי את מצבו של מעמד הביניים הישראלי", הבהיר לפיד.

"התקציב מכיל את מהפיכת לימודי הליב"ה לחרדים, וסדרה של פעולות שנועדו להבטיח שהם ייצאו לעבודה; הוא יבטיח ירידה ביוקר המחיה; הוא יאפשר לנו להוביל מאבק בריכוזיות ולהגביר את התחרותיות; הוא מכריז מלחמה על ההון השחור כמו שלא נלחמו בו מעולם; הוא נסב - כמעט כולו - סביב האדם העובד. הוא הצעד הראשון במסע", חתם שר האוצר את הפוסט שפרסם ואיחל חג שמח.