לפיד למען ש"ס? "נמנע הקיצוץ בחינוך החרדי"

בעוד הממשלה מכונסת לאישור תקציב המדינה, יו"ר ש"ס אריה דרעי הוציא הודעה, שבה טען כי הגיע לסיכום עם שר האוצר לפיד על ביטול הקיצוץ למעיין החינוך התורני ומוסדות החינוך העצמאי. שר החינוך שי פירון, שניהל את המו"מ עם דרעי: "הפחתת התקצוב נדחתה ותידון מחדש לאחר הקמת מערך החינוך הממלכתי חרדי החדש"

נמנע הקיצוץ בחינוך החרדי? דרעי (חדשות 2)

התקציב עוד לא אושר סופית, הציבור סוער בעקבות הגזירות שצפויות לנחות עליו, אבל בש"ס טוענים הערב כי הצליחו למנוע קיצוץ ברשת מעיין החינוך התורני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי ושר האוצר יאיר לפיד, הגיעו הערב לסיכום כי שר האוצר מוריד מסדר היום את הקיצוץ המתוכנן ברשת מעיין החינוך התורני ובמוסדות החינוך העצמאי", נכתב הערב בהודעה הרשמית מטעם דרעי.

דרעי הדגיש כי "הורדת הקיצוץ על ידי שר האוצר, היא תחילתה של הידברות שחשובה ונחוצה מאוד בעת הזו לכולנו". בש"ס הוסיפו וציינו שהסיכום הושג בתום משא ומתן ארוך שהבשיל אחרי שניהל אותו דרעי מול שר החינוך הרב שי פירון מיש עתיד.

פירון: סוכם על דחיית יישום הפחתת התקציב

בסביבתו של פירון בחרו לתאר את הדברים מעט אחרת. "בשיחה שהתקיימה בין שר החינוך, שי פירון, לבין יו"ר ש"ס, אריה דרעי, סוכם על דחיית יישום הפחתת התקציב של רשתות מעיין החינוך התורני והחינוך העצמאי", הבהירו ביש עתיד בתגובה רשמית.

"ההחלטה תדון מחדש לאחר שמשרד החינוך יקים במהלך שנת הלימודים הקרובה מערכת חינוך ממלכתית חרדית", הבהיר פירון. "החלטה זו מצטרפת לשורה של החלטות היסטורית וביניהם חיוב לימודי ליבה לתלמידים, ביטול חוק נהרי ועוד. שר החינוך הוסמך להגיש חוק ליבה מקיף תוך שישה חודשים".

שר החינוך ציין עוד כי "ההסכם עם יו"ר ש"ס אינו פוגע בתוכנית להפעלת לימודי ליבה בכלל מערכת החינוך".

הקיצוץ הזה ימנע - מה לגבי השאר?

הגזירות המתוכננות בתקציב המדינה, שמרביתן לא בוטלו, הובילו למחאה ציבורית בימים האחרונים, ולמספר הפגנות בסוף השבוע ואף הבוקר.

מאות מפגינים נאספו הבוקר מול משרד ראש הממשלה, לשתי הפגנות, כדי למחות על גזירות העלאת המע"מ על התיירות הנכנסת לישראל, והתוכנית לייצוא הגז מהמדינה. שר התיירות עוזי לנדאו, שהגיע למקום, התריע: "אנשים ימצאו את עצמם מובטלים בקרוב".

"שרדנו מלחמות ופיגועים, אבל הגזירות האלה יפגעו בנו מאוד - ככה זה כשפוגעים בנו מהבית", אמרה דבורה, מדריכת תיירים, לחדשות 2 באינטרנט. בין המפגינים המוחים נגד המע"מ על התיירות: סוכני נסיעות, עובדי מלונות, עובדי מסעדות, נהגי מוניות ועובדים נוספים מסקטורים שונים בתיירות החוששים מהפגיעה הצפויה בהכנסות. "ללא תיירים נישאר מובטלים", קראו העובדים במהלך המחאה.

שר התיירות שהגיע למקום אמר כי יצביע נגד הגזירות על הענף. "זה מעשה לא אחראי", אמר לנדאו. לדבריו, את הכסף החסר מול הגירעון שנוצר יש להחזיר דווקא דרך חיזוק התיירות. "פתאום התעורר מישהו שלא ישן טוב בלילה", הפנה השר אצבע מאשימה אל האוצר.

מפגיני תנועת מרצ ובראשם ח"כ ניצן הורוביץ מחו על הנזקים הצפויים מיוזמת ייצוא הגז. "חוששים לגעת בחזקים ושוב פוגעים באלה שקל לפגוע בהם", אמר ח"כ הורוביץ לחדשות 2 באינטנרט. לדבריו, לפיד מפחד לגעת בטייקונים ובמקומות בהם נמצא הכסף הגדול.