כמה עלתה המיטה של נתניהו בטיסה לסין?

פנינו אל לשכת ראש הממשלה כדי לקבל את הנתונים אודות עלויות הטיסה לסין. למרות שהמידע אמור להיות חשוף מלכתחילה לעיני כל, בלשכת נתניהו מתמהמהים בהעברת הנתונים. בינתיים, נתניהו כבר אורז שוב מזוודות הפעם בדרכו לרוסיה. המטוס יהיה קטן - כך שהפעם יהיה קשה להניח בו את הראש במיטה

אחרי פרשת המיטה הזוגית בטיסה ללונדון, ביקשנו לברר מה היו עלויות המיטה שהותקנה בטיסתו האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסין. בלשכת ראש הממשלה עם זאת, לא העבירו עד כה את המספרים הרשמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר פנינו אל לשכת נתניהו כדי לקבל את המידע אודות עלויות ביקורו האחרון של נתניהו בסין. עד לשעות אלה לא הועברו הנתונים, שאמורים להיות מלכתחילה חשופים לעיני כל.

בינתיים בפני נתניהו כבר עומדת טיסה נוספת. הוא רק חזר מסין וכבר אורז שוב את המזוודות הפעם בדרכו לסוצ'י, עיירת נופש לחופו של הים השחור. בסוצ'י ייפגש נתניהו עם ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, לפגישה קצרה בניסיון לשכנעו שלא להשלים את עסקת המכירה של טילים מדגם S-300 לידי משטר אסד. הפעם יטוס ראש הממשלה ללא רעייתו וללא כתבים במטוס קטן - שקשה יהיה להניח בו את הראש.

ביום שישי האחרון דווח בערוץ 10 כי במטוס ראש הממשלה שעשה את דרכו ללונדון, להלווייתה של מרגרט תאצ'ר, הותקנה לבקשתו מיטה זוגית בעלות של כחצי מיליון שקלים. לאחר הפרסום, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לאנשיו שלא לדרוש מעתה תא מנוחה בטיסותיו לאירופה.

בסביבתו של ראש הממשלה אמרו כי נתניהו לא היה מודע לעלויות התקנת המיטה הזוגית, וכי נתן "הוראה גורפת וחד משמעית" שלא לעשות יותר שימוש במיטה כזו בטיסות קצרות. "חשוב שראש הממשלה יישן היטב, כדי לעמוד במשימות המורכבות שהוא צריך להכריע בהן, אך אפשר לעשות זאת במחיר נמוך בהרבה, וכך יהיה", הסבירו ל"גלובס" גורמים בסביבת נתניהו.