לראשונה בקבוצת הווייבר: אתם שואלים - הפוליטיקאים עונים

שבוע אחרי פתיחת קבוצת ה-Viber הפומבית של המתמודדים על מקום בכנסת ה-20 – אתם כבר לא רק צופים. מעתה תוכלו גם אתם להציג שאלות לפוליטיקאים, באמצעות משלוח הודעת Viber למספר 055-555-5555. וגם: כך הגיבו חברי הכנסת והמתמודדים לשאלות הראשונות שהוצגו להם

מה הייתם שואלים את המתמודדים לכנסת ה-20 אם הייתה לכם הזדמנות? שבוע אחרי שהח"כים והמתמודדים לכנסת עברו מהווטסאפ לקבוצת הווייבר הפומבית, אתם כבר לא רק צופים. מעכשיו - גם אתם יכולים להציג שאלות למתמודדים, ולראות אילו תשובות מספקים נציגי המפלגות בשלל סוגיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איך עושים את זה? מורידים את האפליקציה בחנויות ה-Appstore או ה-GooglePlay, לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". לאחר מכן נכנסים לאזור הפומבי, ומחפשים את קבוצת הצ'אט "רצים לכנסת". כך תוכלו לצפות בזמן אמת בכל מה שיש לחברי הכנסת לומר לקראת הבחירות הקרבות. דרך נוספת לצפות בצ'אט על ידי לחיצה על הלינק הבא: http://www.viber.com/ch2news

אחרי שהורדתם את האפליקציה אתם מוזמנים לשלוח שאלות למתמודדים, באמצעות הודעת Viber למספר 055-555-5555.

"היית עושה קציצות ממרואיין שעונה ככה"

ובינתיים, חברי הכנסת והמתמודדים הגיבו לחלק מהשאלות שכבר שלחתם. כך למשל אחד העוקבים ביקש לברר הבוקר איפה עוברים הקווים האדומים - קרי, עם מי לא יסכימו לשבת אחרי הבחירות. ינון מגל, מספר 7 ברשימת "הבית היהודי", סירב להגיב ישירות וכתב: "שישאלו את זה בקבוצה של ראשי המפלגות, תודה. עוד שאלות בעברית בבקשה?". מספר 22 ברשימת "העבודה" לכנסת, איילת נחמיאס-ורבין, מיהרה להגיב: "ינון היית עושה קציצות ממרואיין שהיה עונה לך ככה".

חברי הקבוצה גם התייחסו לפיגוע הדקירה הבוקר ולא חסכו ביקורת. חברת הכנסת מירי רגב, מספר 5 בליכוד, מיהרה לברך את לוחמי יחידת נחשון של שב"ס שנטרלו את המחבל, מה שגרר עקיצה מכיוונו של מספר 23 ברשימת הבית היהודי, שמעון ריקלין. "מדוע פיגועי הדקירה האחרונים מסתיימים בירי ברגליים?", הוא שאל. ואילו שרון גל, מי ששובץ במקום החמישי ברשימת "ישראל ביתנו", הפנה אצבע מאשימה לעבר חברי הכנסת הערבים: "שכחת את ההסתה של זועבי, טיבי ושות'".

ובהמשך לעימותים שהתפתחו בימים האחרונים בין מספר 20 בעבודה, יוסי יונה, למתמודדי "הבית היהודי", יונה זכה היום לסיוע מכיוונו של מספר 30 בעבודה, אלדד יניב. "שוריינת כי אתה ינון. תישאר קודם כל ינון ורק אחר כך פוליטיקאי", כתב יניב. "באמת אוהב אותך ובאמת מתגעגע לינון ההוא, שלא הסכמתי איתו תמיד אבל תמיד חשבתי שאתה הכי שווה. ופתאום כל הקשקושים האלה על מה שאמר יונה או מה שאמרה סתיו. או מה שאמרה מיכאלי".

יניב לא עצר כאן: "נפתלי לא קרא לסירוב פקודה אצל ניסים משעל? אז בוא נקרא לנפתלי עוכר ישראל ונעלה כרזה. או סרטון. או שאולי נניח לפליטות פה טיפשיות וחלולות שאמרנו כולנו ומתועדות ברשת ונתווכח על העתיד ולא על העבר".

מגל מיהר לענות: "אלדד היות ואתה מכיר אותי אתה יודע שאני אומר את מה שאני חושב", כתב. "לגבי הדברים של יונה, מיכאלי ושפיר, אלו לא דברים שאפשר לפטור אותם כפליטות פה, בטח לא אצל יונה שכתב ספר בעניין. אלו דברים שמביעים אג'נדה פוסט ציונית שמקדמת טשטוש הזהות הציונית בארץ ישראל. אני כבר לא עורך ראשי ויכול בפשטות לומר זאת".