סקר: לפיד נחלש, הליכוד מתחזק

לו היו הבחירות נערכות היום, הייתה מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד מאבדת שני מנדטים (17) לכאורה מדובר בירידה קלה בהתחשב בהיקף המחאה נגד תכנית הקיצוצים של לפיד, אך למעשה מדובר בירידה משמעותית ביחס לסקר הקודם. הליכוד שומרת על יציבות כמפלגה הגדולה ביותר, ואף מתחזקת מעט

למרות הביקורת הגואה נגד שר האוצר לפיד על הגזירות הכלכליות הקשות, נתוני סקר חדשות 2 - שנערך באמצעות מכון המחקר Market Watch - Ipsos בהנהלת אבינעם ברוג - מעלה כי הפגיעה במפלגת יש עתיד קטנה מהמצופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהסקר עולה כי לו היו הבחירות נערכות היום, מפלגת הליכוד הייתה נותרת המפלגה הגדולה ביותר ואפילו מתחזקת מעט, עם 32 מנדטים (31 בכנסת הנוכחית). לעומת זאת, יש עתיד (19 מנדטים בכנסת הנוכחית) מאבדת שני מנדטים וזוכה ל-17 בלבד.

הפער בין הליכוד ליש עתיד גדל (חדשות 2)

עם זאת, הרכב הכנסת הנוכחי הוא לא בהכרח אמת המידה המתאימה לבחון על פיה את התמורה שחוותה מפלגת יש עתיד בעקבות הסערה סביב הצעדים של יושב הראש. סקר דומה שנערך לפני שבועיים העלה כי יש עתיד והליכוד מתמודדות ראש בראש, עם 31 מנדטים לכל אחת. על פי הסקר הזה - מדובר בצניחה של ממש - 14 מנדטים פחות.

מרצ מתחזקת, התנועה נחלשת (חדשות 2)

תוצאות נוספות: מפלגת העבודה מתחזקת מעט ומקבלת 16 מנדטים (15 בכנסת הנוכחית), הבית היהודי ללא שינוי עם 12, ש"ס - עם אריה דרעי כיו"ר היחיד - גם כן ללא שינוי עם 11 מנדטים. מרצ, שהכפילה את כוחה בבחירות האחרונות, ממשיכה להתחזק עם 7 מנדטים (6).

המפלגות הערביות נותרו ללא שינוי (חדשות 2)

יהדות התורה שומרת על כוחה עם 7 מנדטים. התנועה, שבסקרים אחרונים כמעט נמחקה, חוזרת לחיים עם 5 מנדטים (6), אולי בזכות חלק ממאוכזבי לפיד. חד"ש (4), רע"ם-תע"ל (4) בל"ד (4) וקדימה (2) ללא שינוי.

סקר חדשות 2 נוסף, שנערך באמצעות מכון "שילוב מילווארד בראון" ופורסם שלשום, העלה כי כרבע (28%) מבוחרי יש עתיד לא היו שבים לבחור במפלגתו של לפיד. 42% מהנשאלים תיארו את תפקודו של השר לפיד כ"רע" ומחצית מהנשאלים סוברים כי מינויו של לפיד לשר האוצר היה טעות.