החשד לאי סדרים בפריימריז בבית היהודי: ח"כ ניסן סלומיאנסקי נחקר באזהרה

יושב ראש ועדת הכספים ניסן סלומיאנסקי נחקר במשך מספר שעות במשרדי יחידת להב 433 בחשד כי קנה קולות של מתפקדי הבית היהודי. על פי החשד, שילם סלומיאנסקי מאות אלפי שקלים לקבלני קולות כדי לקדם את היבחרו בצמרת רשימת המפלגה

נחקר באזהרה. סלומיאנסקי (יח"צ)

חקירת החשד לאי סדרים בפריימריז של מפלגת הבית היהודי נמשכת: היום נחקר באזהרה חבר הכנסת ויו"ר ועדת הכספים ניסן סלומיאנסקי בחשד לביצוע עבירות לפי חוק מימון מפלגות. החקירה נערכה במשרדי להב 433 ונמשכה כשש שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה כאשר במהלך חודש פברואר תועדו שני קבלני קולות מספרים כי חבר הכנסת קנה מהם קולות בפריימריז בכסף מזומן, והתברר כי מי שהביא את החומר הוא חוקר פרטי ששכר נפתלי בנט - יו"ר המפלגה.

במהלך החקירה שנערכה בחודשים האחרונים, נגבו עדויות מאנשים בסביבתו של סלומיאנסקי ובמפלגת הבית היהודי. חקירתו באזהרה של סלומיאנסקי היום מגיעה לאחר שכבר נאספו חומרים ונגבו עדויות בפרשה.

החשד: קנה קולות של מתפקדים

עם תום הפריימריז במפלגת הבית היהודי, הכה חבר הכנסת סלומיאנסקי בהלם את חברי מפלגתו כשזכה במקום הראשון. בשיחות שהוקלטו ותועדו במצלמות נסתרות מתקבלות התשובות, לכאורה, כיצד פילס את דרכו לצמרת רשימת המפלגה לכנסת.

אביחי אמרוסי, מנהל ישיבה מנתניה, סיפר בשיחה גלויה עם אדם שמתחזה לתורם על דרך מקורית להשיג תקציבים לישיבה שלו - מפקד המוני לבית היהודי בתמורה לתשלום במזומן מסלומיאנסקי.