הפרסומאי אודי פרידן: "ביבי הוא השטן, בלי תל אביב אין ישראל"

אודי פרידן, הפרסומאי שהיה חלק מצוות הקמפיין של משה כחלון בבחירות האחרונות, יורה לכל הכיוונים. בריאיון סוער לגלובס הוא תוקף את ראש הממשלה נתניהו, את הישראלים מעדות המזרח שהצביעו עבורו ומסביר למה תל אביב כל כך חשובה בעיניו למדינת ישראל

אודי פרידן, ארכיון (גלובס)

לאחר הסערה שחוללו דבריהם של הצייר יאיר גרבוז והשחקנית ענת וקסמן - גם הפרסומאי אודי פרידן, מי שהיה מנהל הקמפיין של משה כחלון בבחירות האחרונות, יוצא בשורה של התבטאויות מעוררות מחלוקת. בריאיון למגזין פירמה של "גלובס" הוא תוקף את ראש הממשלה נתניהו ומתאר מצב של קיטוב קיצוני בחברה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לביבי היה אמור לקרות בדיוק מה שקרה בבחירות 99', כשנפשו של העם נקעה ממנו ועשינו את 'ישראל רוצה שינוי' וברק ניצח", אמר הפרסומאי בריאיון לענת ביין-לובוביץ' . "ביבי בעיניי הוא השטן, איש רע, לא ישר, סכסכן, פלגן ונוכל. אבל בגלל שחצי עם לא רצה להצביע לציפי לבני, ובגלל שבכל זאת גם הנושא הכלכלי-חברתי לוחץ על האנשים האלה, כל הזמן היה שוויון. כשהייתה נסיקה מסוימת של המחנה הציוני עם פער של ארבעה מנדטים, התחילה התגייסות של הימין".

תחת מתקפה, נתניהו (רויטרס)

פרידן, מבעלי משרד הפרסום ראובני-פרידן, מביע שביעות רצון מתוצאות הבחירות שהעניקו לכחלון 10 מנדטים, אך תוקף את המזרחים שחששו להצביע לו. "במערכת הבחירות גיליתי שמזרחים לא מאמינים למזרחים. הם לא מאמינים בעצמם, ולכן לא מאמינים שמישהו כמוהם יכול להיות מנהיג", הוא יורה. "הם רוצים את ביבי הפרזנטור. רגשי הנחיתות הכל-כך עמוקים שטבועים אצל חלק מהם, מביאים לשנאת הגזע הלבן האשכנזי הרבה יותר מאשר האשכנזי הלבן שמביט עליהם בהתנשאות".

איש העסקים המצליח, המתגורר בווילה בצהלה, מתואר בכתבה כאדם הרואה עצמו כפשוט ולא מתנשא שאכפת לו ממה שקורה במדינה. "אני לא יוצא מתל אביב, ולא אצא, כי מסביב חשכת אלוהים. ירושלים, זאת שאמרו שלקחה תשעה קבין של יופי, היא עיר מכוערת ואלימה. קנאית, חשוכה, לא תרבותית ולא דמוקרטית. מלון שאין לו אספרסו בשבת בעיניי הוא לא ראוי".

מקורב לשר האוצר הבא (פלאש 90)

וגם על כישלון השמאל התייחס פרידן. לדבריו, המפלגות בצד השמאלי של המפה הפוליטית שוגות בהלקאה העצמית שהן מפגינות מאז תום הבחירות. "זו האישה המוכה שחושבת שעשתה משהו לא בסדר ולכן הרביצו לה. מישהו בחברון רואה אותי? הוא יבוא לבראסרי, אני אגיד לו 'אהלן'. אבל אם אני אבוא אליו לחברון הוא יפוצץ לי את הצמיגים. לא רק שהוא לא רואה אותי, הוא מתעב אותי, לא מוכן להבין אותי, להבין שמדינת תל אביב מצילה את המדינה. הוא חושב שמדינת תל אביב היא בועה מנותקת, ואני אומר שאם אין תל אביב אין ישראל".