יחימוביץ': "נשקול מחדש כניסה לקואליציה"

האם יושבת ראש האופוזיציה תשבור את הבטחתה מלפני הבחירות ותצטרף לקואליציית נתניהו? בדברים שנשאה בפני חברי מפלגתה אמרה יו"ר העבודה יחימוביץ', כי אם נתניהו יפעל לקידום היוזמה הערבית שפורסמה השבוע, תשקול המפלגה מחדש את כניסתה לקואליציה

בדיון מיוחד שכינסה היום מפלגת העבודה בירושלים התייחסה יושבת ראש המפלגה, ח"כ שלי יחימוביץ', להצהרת הליגה הערבית שלפיה הסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים יושתת על חילופי שטחים, ואמרה כי אם תהיה התקדמות בנושא המדיני, תשקול המפלגה מחדש את כניסתה לקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו עדים השבוע להתפתחות שהיא משמעותית ואי אפשר בשום פנים ואופן לגמד אותה", אמרה יחימוביץ' לחברי מפלגתה. "אם ראש ממשלת קטאר יחד עם נציגי הליגה הערבית מכירים בפתרון שתי המדינות, מדברים על חילופי שטחים ועל שינויים בגבולות 67', אי אפשר להתנהג כאילו הדבר לא קרה".

לטענת יושבת ראש העבודה והאופוזיציה, על ממשלת ישראל לתמוך בהצעת הליגה הערבית המחודשת ולקדם אותה. "יש חובה, עם כל הספקנות הטבעית, לקחת את הנדבך הנוסף שהצטרף השבוע ליוזמה מאז שקמה בשנת 2002 ולחבק אותו, בין אם הוא יניב פירות ובין אם לא. לא יקרה לראש הממשלה דבר אם הוא יברך על היוזמה. במקרה הגרוע ביותר זה יתרום לתדמיתנו בעולם".

יחימוביץ' הוסיפה כי מפלגת העבודה לא תעמוד בדרכו של ראש הממשלה, אם זה יחליט לתמוך בהצעת הליגה הערבית. "אני לא אופטימית בלשון המעטה ביחס לכוונות נתניהו, אבל היה ותהיה התקדמות בהתפתחות המדינית, ולא עוד שיחות חסרות שחר ומריחת זמן, העבודה תשקול מחדש כניסה לקואליציה. הנקודה בה הבית היהודי לא יוכל לשבת יותר בקואליציה תהיה נקודת המפנה".

ראש הממשלה נתניהו לא התייחס ליוזמת הליגה הערבית, זאת למרות התמיכה האמריקנית. בשיחה עם הנהלת משרד החוץ, נתניהו האשים כי הפלסטינים מסרבים להתגמש: "חוסר רצונם להכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי זה שורש הסכסוך".