מסתמן: אריה דרעי ימונה ליו"ר ש"ס

המהפך בש"ס בדרך לסיום: הרב אריה דרעי צפוי לחזור בימים הקרובים לעמדת יו"ר תנועת ש"ס. זו תהייה חלוקת התפקידים הרשמית והראשונה מאז האיחוד בש"ס והקמת "ההנהגה המשולשת". אריאל אטיאס מונה מוקדם יותר ליו"ר סיעת ש"ס בכנסת ואלי ישי צפוי להתמנות לאחראי על מערך החינוך של תנועת ש"ס

צפוי לחזור להנהגה. דרעי (AP)

אחרי חודשים ארוכים של הנהגה משולשת, לכאורה, ורווית סכסוכים, מסתמנת הכרעה בצמרת ש"ס. על פי כל הסימנים נראה שאריה דרעי צפוי לקבל את ההנהגה, זאת לאחר מאבקים פנימיים רבים עם אנשי ש"ס והפעלת לחצים מאסיביים על בית הרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום מונה אריאל אטיאס לתפקיד יו"ר הסיעה בכנסת ובכך הוא החליף את חבר הכנסת אברהם מיכאלי, איש אמונו של היו"ר הקודם, אלי ישי.

לחדשות 2 נודע, כי אמש הגיע ישי לשיחה ארוכה עם הרב עובדיה יוסף. לא ברור מה נאמר שם, אך ייתכן כי הוא עודכן במהלכים ובהבנות. לפי שעה, לא ברור עדיין מה יהיה תפקידו של ישי. עם זאת, על פי הערכות, מסתמן כי הוא יקבל לידיו את האחריות על תחום החינוך בתנועה, ובכך יזכה בסמכויות נרחבות בשורה של גופים שעליהם היא חולשת.

הדיון בנושא נמשך בימים האחרונים, בעקבות מה שהגדירו גורמים ככשלון בבחירות האחרונות, בהן זכתה ש"ס רק ב-11 מנדטים. הרב עובדה יוסף יידרש להכריע בסוגייה היום או במהלך הימים הקרובים, ובכך לשים סוף לחזית ההנהגה המשולשת שהציגה המפלגה מאז חזרתו של דרעי לחיים הפוליטיים ולמפלגה, באוקטובר האחרון.

 

המאבק לפני הבחירות הסתיים בפשרה

בחודש אוקטובר ניטש ויכוח בין דרעי לישי על זהות מנהיג המפלגה. לאחר ימים רבים של מתיחות, נועדו השניים בארבע עיניים, לאחר ויכוח מתמשך באשר לזהות ראש התנועה הבא. לאחר מכן הם הגיעו לבית המדרש של הרב עובדיה יוסף והודיעו על הנהגה משותפת: אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס.

"היתה לי שיחה עם הרב עובדיה ונעניתי מיד לבקשתו כי למען השלום כל אחד מאיתנו יוותר", אמר דרעי במסיבת העיתונאים שכינסה תנועת ש"ס. "אין כאן אף אחד שהפסיד, כולנו ניצחנו - עם ישראל ניצח והציבור שלנו ניצח שהוא רואה אחדות. לציבור שלנו תהיה הנהגה חזקה. נהיה נציגות לשכבות החלשות שאין להם פה, נצמצם פערים". בנוסף, הוא הביע את סיפוקו מחזרתו למפלגה: "אני שמח שחזרתי ויחד עם חבריי אני מבטיח לכם שלא תמצאו אחד שידליף מחלוקת, אתם תשמעו רק דברים טובים".

מטיוטת הפשרה שנחתמה לפני כשבעה חודשים בין הרב עובדיה יוסף, השר אלי ישי ואריה דרעי עלה כי לא יהיה יושב ראש לתנועה, לפחות עד לבחירות. עם זאת, אלי ישי נותר ראשון ברשימה ולאחריו אריה דרעי, שכיהן כראש מטה הבחירות. גם השר אריאל אטיאס נכלל בהנהגת התנועה. בש"ס הבהירו כבר אז כי לסידור אין משמעות של ממש.