ח"כ יוגב תקף את תושבי עוטף עזה: "תמכתם בהתנתקות? אכלתם אותה"

מוטי יוגב מהבית היהודי יצא במתקפה חריפה נגד תושבי עוטף עזה, שמחו בוועדת החוץ והביטחון כי המדינה מפקירה אותם עקב הוצאת החיילים מיישוביהם. "המדינה מפקירה אותנו כבר 14 שנה", זעק אחד התושבים - וח"כ יוגב ענה לו: "תמכת בהתנתקות? אכלת אותה". ח"כ עמר בר-לב מחה מנגד: "מזלזלים בתחושות של התושבים בעוטף"

"תמכתם בהתנתקות? אכלתם אותה": במילים האלה פנה חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי לתושבי עוטף עזה שהגיעו היום (שלישי) לדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת - וטענו להפקרות עקב הוצאת חיילי צה"ל ממרבית היישובים סביב הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הח"כ שדורג בעשירייה הראשונה של הבחירות המקדימות במפלגה, אמר לתושבים הנדהמים שאמרו שהם חשים חוסר ביטחון להתגורר ביישובים שסביב עזה: "תמכתם בהתנתקות, אכלתם אותה". את הדברים אמר יוגב בתגובה לתושב העוטף, שהביע את מחאתו על כך שהמדינה "מפקירה אותו ואת חבריו כבר 14 שנה", כך כלשונו.

חבר הכנסת עמר בר-לב, מבכירי רשימת המחנה הציוני לכנסת הבאה, תקף את ראש הממשלה ושר הביטחון - וצידד בתושבים: "האמת היא שמדינת ישראל הפקירה אתכם. הניסיון להפריד בין 'תחושת ביטחון' לבין 'ביטחון' הוא אקט ציני ושגוי, הנובע מחוסר הבנה בסיסי של שר הביטחון וראש הממשלה בהבנה שלהם מה הוא ביטחון. העובדה שגורמי צה"ל ומשרד הביטחון אפילו לא נכחו בדיון מביעה יותר מהכל את הזלזול בתחושות התושבים".

במהלך דברי בר-לב התפתח ויכוח סוער בינו לבין יו"ר הוועדה, ח"כ לוין שניהל את הישיבה בטענה שבר-לב הופך את הדיון לפוליטי. בר-לב אמר כי "מדובר בדיון ענייני בנושאי ביטחון והוויכוח הקיים מול מערכת הביטחון והשר שלא טרחו להתייחס לנושא".

ראש המועצה האזורית אשכול ומועמד יש עתיד, חיים ילין, הגיב בחריפות לדבריו של ח"כ יוגב: "מפלגת 'האחים' חושפת כל פעם מחדש את הפרצוף האמיתי שלה. מהאמירות החשוכות על נישואים של חד מיניים, דרך ההתבטאויות האומללות על גיוס נשים לצבא ועד חוסר הבושה של להטיל את האשמה במצב הביטחוני בדרום על תושבי עוטף עזה. הבית היהודי הפכו למפלגת ימין קיצוני שמשסעת ומפלגת את העם במקום לנסות לאחד אותו."

מלשכתו של ח"כ יוגב נמסר בתגובה: "חבר הכנסת שהסתובב הכי הרבה בצוק איתן בעוטף עזה הוא מוטי יוגב, הוא בקשר רציף עם כל ראשי המועצות ועם התושבים והצליח להביא 100 מיליון ש"ח למרכיבי הביטחון של היישובים בקו העימות בכלל ובישובי עוטף עזה בפרט. עם זאת, ח"כ יוגב גם יודע לומר שהפיכת עזה לחמאסטן הוא פרי הביאושים של ההתנתקות - וכי הדבר יחייב את מדינת ישראל בעתיד לפעול למיגור הטרור והכרעת החמאס ברצועת עזה כדי להגן גם על ישוביי העוטף ולהשיב להם את הביטחון וגם את תחושת הביטחון."